BU HAFTA ONLARIN HAFTASI

Gündem 1 Mart 2018 15:20
Videoyu Aç BU HAFTA ONLARIN HAFTASI
A
a

Düzce Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Muhasebe Haftası nedeniyle Anıtpark’ta bulunan Atatürk heykeli önüne çelenk sunuldu. Oda adına basın açıklaması yapan Yönetim Kurulu Sekreteri Fatma Çetin, “Yetkileri sınırlı, sorumlulukları geniş olan mali müşavirlik ve yeminli mali müşavirlik mesleğinin yetki ve sorumluluğun dengeli bir yapıya kavuşturulması gerekmektedir.” diyerek, yaşadıkları sıkıntılara parmak bastı.

Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Muhasebe Haftası dolayısıyla Anıtpark’ta toplanan Düzce Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası üyeleri, Atatürk heykeli önüne çelenk bıraktı.Muhasebecilik mesleğinin toplumun tüm kesimlerine tanıtılması, ülke ekonomisine ve iş dünyasına sunduğu değer ve faydaya ilişkin farkındalığın arttırılması amacıyla her yıl çeşitli etkinliklerle kutlanan hafta nedeniyle düzenlenen törenin ardından basına açıklama yapan Düzce Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Sekreteri Fatma Çetin, “Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler üreten, canlı ve dinamik bir Türkiye için çalışıyor. Ekonominin kaydını tutan ve mali danışmanlık yapan, memleketin her köşesinde hizmet sunan bir meslek oluşturduk. Ülkemiz ve işletmelerimizin gelişimi için çalışıyoruz.”dedi.

Terörün dimdik karşısındayız”
Ülkenin yaşadığı her sıkıntı ve sorunun kendilerinin de sorunu ve sıkıntısı olduğunu belirten Çetin, mali müşavirlerin barıştan, demokrasiden, adaletten yana olduğunu ifade ederek, “Barışı, demokrasiyi, adaleti yok etmek isteyen terörün dimdik karşısındadır. Ülkemizin güvenliği için tehdit oluşturan terör oluşumlarına karşı başlatılan Zeytin Dalı Operasyonu’nun başarıyla sonlanması, bölgeye ve ülkemize barış ve huzur getirmesi en büyük temennimizdir. Şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar dileriz. Şehit ve gazilerimizi bir kez daha minnetle anıyoruz.” diye konuştu.

Sorunlar, diyalogla ve işbirliği ile çözülmeli”
Çözüm bekledikleri sorunlara da dikkati çeken Çetin, sözlerine şöyle devam etti: “İşletmelerin muhasebe ve denetim işlemlerini gerçekleştiren, devletin vergi gelirlerinin arttırılmasına katkı sunan ve devlet kurumlarının işleyişine yardımcı olan muhasebecilik ve mali müşavirlik mesleğinin, önemli sorunları da bulunmaktadır. Yetkileri sınırlı, sorumlulukları geniş olan mali müşavirlik ve yeminli mali müşavirlik mesleğinin yetki ve sorumluluğun dengeli bir yapıya kavuşturulması gerekmektedir. Görev ve fonksiyonlarımızı yerine getirirken yaşadığımız sorunların, diyalogla ve işbirliği içerisinde çözülmesi gerektiği görüşündeyiz. Ekonomimizin kalkınmasına toplumdaki defter tutan ve beyanname veren iş hizmetleri mali danışmanlık ve denetim çerçevesinde misyonuyla ekonomimizin önemli bir paydaş, olduğumuzu daha çok hissettirmek isteriz. Bu yönde kurumsallaşarak, iş kalitesini artttran, eğitimle gelişen bir meslek olarak geleceğe hazırlanıyoruz. Hazine ile mükellef arasında köprü görevi gören, ülkemizin güçlü ekonomisi için güçlü bir mali müşavirlik kuruntunun varlığına inanan Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleğimizi iş dünyamıza ve ülkemize değer katarak geliştireceğiz, yarınları umutla şekillendireceğiz. Ülkemizde ve mesleğimizde yaşanan sorunların dayanışmayla, işbirliğiyle ve anlayışla çözüleceğine inanıyoruz. Yarınlara umutla bakacağımız bir geleceği hep birlikte hazırlayacağız.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri