BÖYLE GİDERSE HAFTAYA KIRMIZIYIZ

Sağlık 16 Mart 2021 12:29
Videoyu Aç BÖYLE GİDERSE HAFTAYA KIRMIZIYIZ
A
a

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, normalleşme adımları için büyük önem taşıyan 6-12 Mart haftasına ait ‘haftalık 100 bin kişiye düşen vaka sayısı’ tablosunu paylaştı. Düzce’de önceki hafta 55,60 olan bu sayı rekor artışla 81,6 seviyesine yükseldi. Günlük vaka sayısını 50’ye dayayan bu artış aynı şekilde sürerse Düzce’nin haftaya ‘çok yüksek riskli iller’ kategorisine çıkarak

Türkiye genelinde yeni tip salgınıyla mücadelede yeni bir döneme girildi.’ Yerinde karar’ adı verilen kontrollü normalleşme süreci başladı.
Pazartesi günü gerçekleşen kabine toplantısının ardından millete seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde vaka sayısındaki artışın ağır hasta ve entübe hasta sayılarına yansımasının sınırlığı olduğunu belirterek iki hafta önce geçilen kontrollü normalleşme sürecinin illerde mevcut şekilde süreceğini açıkladı.
İllerin düşük riskli, orta riskli, yüksek riskli ve çok yüksek riskli olmak üzere dört gruba ayrıldığı yeni dönemde son 5 haftadır açıklanan haftalık 100 bin kişiye düşen vaka sayısı tablosunun 6-12 Mart haftasına ait son hali de kamuoyuyla paylaşıldı.
DÜZCE’DE BİR HAFTADA REKOR ARTIŞ
Düzce’de son bir ayda ikiye katlanan koronavirüs vaka sayısı tabloda rekor artış olarak kendisini gösterdi. Önceki hafta 55,6 olan ‘haftalık yüz bin kişiye düşen vaka sayısı’ açıklanan son tabloda 81,6’ya yükseldi. Buna göre günlük ortalama vaka ortalaması 31’den 46’ya yükselirken haftalık toplam vaka sayısı da 323 oldu.
DÜZCE’DEKİ OLUMLU TABLODAN ESER KALMADI
Bir ay önce açıklanan ilk tabloda dikkat çeken Düzce’deki olumlu durumdan, sonraki haftalarda artış üzerine artış yaşanması nedeniyle eser kalmadı.
8-14 Şubat haftasında haftalık yüz bin kişiye düşen vaka sayısı 43.9 iken bu hafta 81.6’ya, haftalık toplam vaka 173’ken 323’e ve günlük ortalama vaka 24.8’ken 46.1’e yükseldi. 
BÖYLE GİDERSE HAFTAYA KIRMIZIYIZ
Artışın bu şekilde sürmesi ise önümüzdeki hafta 100 sayısının geçilmesi Düzce’nin kırmızı renge bürünmesi anlamına geliyor. Hal böyle olursa normalleşmeden geri dönüş ve ek tedbir ve kısıtlamalar gündemde olacak.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri