BİZİM DERDİMİZ PARA DEĞİL GÜVEN

Gündem 22 Ocak 2018 15:50
Videoyu Aç BİZİM DERDİMİZ PARA DEĞİL GÜVEN
A
a

Düzce Yapı Sanatları Odası Olağan Genel Kurulu’nda 18 yıldır oda başkanlığı görevini yürüten Bülent Keser tek liste olarak girdiği seçimde bir kez daha güven tazeledi. Kongrede üyelere seslenen DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı, Düzce’de kötü yönetilen bir esnaf odası olmadığını belirterek, “Odaları kullanan başkanlarımız yok. Bizim beslenme damarımız maaş değil, para değil, sizlerin bize verdiği güven.” dedi.

Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği kongreleri geçtiğimiz Pazar günü Yapı Sanatları Odası Olağan Genel Kurulu ile devam etti. DESOB binasında gerçekleştirilen kongre, divan başkanlığı seçiminin ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Kongrede bir konuşma yapan Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkçı, ilk olarak Afrin Harekatı için, “Eskiden böyle bir hareket olduğunda Türkiye’nin her yerinde kaos oluşurdu. Bugün Allah’a şükürler olsun böyle bir durum yok.” dedi. Birlik Başkanı Kayıkçı sözlerine oda yönetimlerine yönelik yapılan eleştirilere atıfta bulunarak sürdürdü. Kayıkçı, “Bazı odalar var bakıyorum. Yok “Şu kadar kredi aldılar, odayı sattılar.” Bu nifaklar hiç iyi şeyler değil. Bakın Düzce’de bizim şuanda kötü bir odamız yok. Böyle odaları kullanan başkanlarımız yok. Bizim beslenme damarımız maaş değil, para değil, sizlerin bize verdiği güven.” dedi.

Listemizi genişletmek zorunda kaldık”
Mevcut Başkan Bülent Keser ise listesine ilişkin açıklamada bulunarak, şöyle konuştu: “Yönetim listemiz 20 civarında ama gönül ister ki herkesle bir çalışmak. Hep beraber arkadaşız, dostuz. Düzce küçük yer. Herkes birbirini tanıyor. Ben çok uzağınızda değilim. Yakınınızdayım. Ziyaretlere çıktım baya bir yer dolaştım. Ama listede oynamak zorunda kaldık arkadaşlar. Meslek dalları meslek grupları çoğaldığından biraz listemizi genişletmek zorunda kaldık. Bu noktada aramızda gönüllü ayrılmak isteyen arkadaşlarımız oldu. Allah onlardan bir kere daha razı olsun. Her başkana böyle yöneticiler nasip olmaz. Ben de kendilerine birer tane teşekkür plaketi hazırladım.”

Yönetimden ayrılan isimlere plaket verildi
Konuşmaların ardından yönetimde emeği geçen isimlere plaket takdiminin ardından oy verme işlemine geçildi. Kongrenin tek adayı olan 18 yıllık Başkan Bülent Keser, üyelerin oylarını alarak yeniden başkan seçildi.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri