BİZ DE RAHATSIZIZ

Sağlık 23 Ekim 2020 15:38
Videoyu Aç BİZ DE RAHATSIZIZ
A
a

Hurdacılar Sitesi’nde her gün ömrünü tamamlamış araç lastiklerinin yakıldığı yönündeki haberimizin ardından hurdacı esnafından açıklama geldi. Yapılan açıklamada, lastik ve kabloların Hurdacılar Sitesi’nde yakılmadığı, eski çöp depolama alanında yakıldığı belirtildi.

Öncü Haber’in gündeme getirdiği ve Hurdacılar Sitesi’nde her gün ömrünü tamamlamış araç lastiklerinin yakıldığı yönündeki haber ile ilgili, hurdacı esnafından açıklama geldi. Söz konusu lastik ve kabloların Hurdacılar sitesinde yakılmadığını, atık toplayıcılar tarafından Düzce Belediyesi eski çöp depolama alanında yakıldığını ifade eden esnaflar, durumdan kendilerinin de rahatsız olduklarını belirtti.
Konu ile ilgili açıklamalarını 0 542 767 18 81 numaralı Öncü WhatsApp İhbar Hattı’na gönderen esnaflar, “Küçük Sanayi Sitesi tarafından bakılınca hurdacılar sitesinde gibi görünen dumanların kaynağı, eski çöp depolama yerindeki atık malzemeleri yakıyorlar. Bizler de bu durumdan rahatsızız.” ifadelerini kullandı.
Öte yandan, imalatında karbon siyahı, uçucu organikler, yarı-uçucu organikler, çok halkalı hidrokarbonlar, yağlar, kükürt oksitler, azot oksitler ve nitrosaminler, gibi tehlikeli maddeler kullanılan araç lastiği ve kabloların yakılması sonucunda ortaya çıkan gazlar, çevre ve insan sağlığına ciddi zararlar veriyor. Konu ile ilgili Düzce’deki yetkililerin bir an önce harekete geçmesi bekleniyor.
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri