BİZ CEFADA ONLAR SEFADA

İlçe Haber 20 Mayıs 2021 10:19
Videoyu Aç BİZ CEFADA ONLAR SEFADA
A
a

Akçakoca’nın Beşyol mevkisinde çay işletmeciliği yapan Okan Güner, kısıtlama kurallarına uymadıkları gerekçesiyle polisin “Bir dahakine ceza yazarız” ikazı üzerine çay dükkanını kapattı. Çay verdikleri az sayıda müşteriyle geçinmeye çalışan Beşyol esnafının aksine müşteriyle kaynayan kent merkezindeki çay ocaklarına ceza uygulanmadığını savunan Güner’e destek veren esnaf arkadaşları da çay ocaklarını kapatarak, tepkisini ortaya koydu.

17 günlük kısıtlamadan sonra Beşyol mevkisinde “Bismillah” diyerek dükkanını açan Okan Güner, ilk günden polislerin uyarısıyla karşı karşıya kaldı.
Polislerin, çay işletmesine gelerek fotoğraf çektiğini ve sonrasında ise “Sonraki gelişimizde bir kişinin bile dışarıda çay içtiğini görürsek 6 bin 400 lira ceza keseriz.” uyarısında bulunduğunu belirten Okan Güner, çifte standart uygulandığını iddia ederek işletmesini kapattığını söyledi
İşletme olarak zaten 17 gün kapalı kaldıklarını belirten Güner, “Beşyol’da 4 çay ocağı var. 3 esnafa çay veriyoruz. Yol kenarında olduğumuz için bazı müşterilerimiz geliyor ve bizden çay istiyor. Mecbur mesafe kuralları ile çay veriyoruz. Zaten 3-5 kişi oluyorlar. Onlara da vermesek müşteri kaybediyoruz. Versek ceza yiyeceğiz. Bizde mecburiyetten işletmeyi kapattık.” dedi.
“ÇARŞI MERKEZİ ANA BABA GÜNÜ, SUÇLU BİZ OLDUK”
Okan Güner, bu duruma isyan ederek, “Bize gelince 6 bin 400 ceza kesecek iken Akçakoca şehir merkezinde manavlar, marketler, çay ocakları tıklım tıklım dolu. Biz 3-5 müşteri yüzünden ceza ile karşı karşıya kalırken merkez ise ana baba günü gibi. Ben de bu uygulamaya kızdığım için işletmemi kapattım.“ ifadesini kullandı.
Okan Güner’in bu tepkisine, bölgedeki diğer iki çay ocağını işleten esnaflar da destek vererek kepenk indirdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri