BİRÇOK ERKEK ÖNCE FOTOĞRAFA KANDI SONRA DA…

Gündem 30 Mart 2020 11:46
Videoyu Aç BİRÇOK ERKEK ÖNCE FOTOĞRAFA KANDI SONRA DA…
A
a

Düzce’de meydana gelen dolandırıcılık olayı “Yok Artık” dedirtti. Sosyal Medya’da kadın profili açan kişi ya da kişiler, Düzce’de çok sayıda kişiyi dolandırdı. Bazı kişilerin, gönderilen iban numaralarına yüksek meblağlarda para yatırdıkları bildirildi.

Dolandırıcılık yöntemleri değişiyor ve insanları şaşırtmaya devam ediyor. En son Düzce’de meydana gelen dolandırıcılık yöntemi, yine ‘Pes’ dedirtti.
Düzce Belediyesi Basın Birimi yetkililerinden alınan bilgilere göre, Sosyal Medya’da kadın profili açan kişi ya da kişiler, önce takipçileri ile konuşmaya başladı. Kendisini Düzce Belediyesi çalışanı olarak tanıtan sahte kadın profilini oluşturan kişi ya da kişiler, bir süre yaptıkları görüşmelerle güven ortamını sağlamayı başardı.
Dolandırıcılar, ağlarına düşürdükleri erkek mağdurlardan, “Kardeşim askerde ve paraya ihtiyacı var” diyerek, duygu sömürü ile yüklü miktarda para talep etti. Bunun üzerine, erkek takipçiler, karşı tarafa yüklü miktarda para gönderdi.
Tuzağa düşürüldüğünü ve dolandırıldığını anlayan erkek mağdurlar, durumu Düzce Belediyesi Beyaz Masa Birimi’ne bildirdi. Bunun üzerine harekete geçen Düzce Belediyesi yetkilileri, kadın ismi ve foroğrafıyla profil hesabı açan birinin Düzce Belediyesi’nde çalışmadığını tespit etti. Belediye yetkilileri, Düzce Belediyesi’nin ismini kullanarak dolandırıcılık yapan kişi ya da kişilerle ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri