BİR VATANSEVER RUH MEHMET AKİF ERSOY

Gündem 13 Mart 2019 11:03
Videoyu Aç BİR VATANSEVER RUH MEHMET AKİF ERSOY
A
a

Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından, İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 98. yıl dönümü kapsamında “Bir Vatansever Ruh: İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoy” başlıklı konferans gerçekleştirildi.

 
İstiklal Marşı’nın kabulünün 98. Yıl dönümü dolayısıyla Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından düzenlenen program İstiklal Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Akkuş, davetli konuşmacı TOBB Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Necmettin Turinay, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.
Programın açılışında konuşan Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, İstiklal Marşımızın kabulü nedeniyle her yıl düzenli olarak gerçekleştirdikleri bir konferansla daha bir arada bulunduklarını ifade etti. Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle andıklarını söyleyen Prof. Dr. Genç, davetli konuşmacı TOBB Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Necmettin Turinay’a katılımlarından dolayı teşekkür etti.
Konuşmacı Dr. Öğr. Üyesi Necmettin Turinay, İstiklal Marşımızın yazıldığı sırada Anadolu’nun durumu, Milli Marşımızın diğer ülkelerin milli marşlarından farklı ve benzer yönleri, Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ve bilinmeyen yönleri hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Diğer ülkelerin milli marşlarından  örnekler veren Dr. Öğr. Üyesi Necmettin Turinay, Mehmet Akif Ersoy’un duygu yüklü ve anlamlı İstiklal Marşı’nı millete armağan ederek hiçbir kitabında yayımlamadığını ifade etti. Program, teşekkür belgesi takdimiyle sona erdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri