BİR TARAFA İZİN YOK YA DİĞER TARAF?

Gündem 14 Haziran 2019 13:23
Videoyu Aç BİR TARAFA İZİN YOK YA DİĞER TARAF?
A
a

Düzce Belediyesi kamuoyunda tepkilere yol açan AVM'nin zemin katındaki kaldırıma taşan kafeterya ve sundurma yapım çalışması hakkında inceleme başlattı. Yaya yolunu işgal ettiği için mekana mühür vurulurken, aynı şekilde çıkma yapılarak vatandaşların yürüme yolunu kısıtlayan Cafeem adlı işletme için de yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu.

Eski Bakan Dr. Faruk Özlü'nün başkanlık koltuğuna oturması ile birlikte Düzce Belediyesi'nde imarda da yeni bir dönem başladı. Artık yaya yolunu işgal eden işletmelere göz açtırılmıyor.

 

Şikayet üzerine harekete geçildi

Düzce Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'ne bağlı ekipler gerek basın gündemi gerekse vatandaşlardan gelen yoğun şikayetler nedeniyle şehir merkezinde bulunan alışveriş merkezinin zemin katındaki çalışmalara ilişkin yakın takip başlattı. Belli bir plan çerçevesinde yerleşime sahip olan ve giriş, 1, 2'nci katlarda giyim mağazaları, en üst katında ise yeme-içme mekanlarının olduğu alışveriş merkezinde haksız rekabetin ortaya çıktığından şikayet eden vatandaşa İmar ve Zabıta Müdürlüğü ekiplerinden anında karşılık geldi.

 

Mekana mühür vuruldu

Şikayete konu olan yapıyı inceleyen İmar ve Şehircilik Müdürlüğü yapı ruhsat ve planlarına uyumsuzluk tespit ederek şikayeye konu yerle ilgili yasal işlem başlatılmasını talep etti. Zabıta memurları alışveriş merkezi etrafında yapılan sundurma nedeniyle yaya yolunun işgal edildiğini gerekçe göstererek yapım çalışmaları devam eden mekana mühür vurdu. Ekipler açıklamasında izne tabi olmaksızın yapılan sundurma çalışması hakkında detaylı inceleme yapılarak nihai kararın verileceği belirtti.

 

Cafeem'in çıkması da yıkılacak mı?

 

Öte yandan bu gelişme, gözleri aynı şekilde çıkma yapılarak yürüme yolunu kısıtlayan Cafeem adlı mekana çevirdi. AVM'nin İstanbul Caddesi'ne bakan tarafında benzer yöntemle sundurma yapılarak üstü kapatılan Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperafiti Başkanı Ertan Taşlı'nın ortağı olduğu konuşulan Cafeem adlı işletme yıllardır bu şekilde hizmet veriyor. AVM'nin bir tarafına mühür vurulurken, diğer tarafında uzun süredir bir işletmenin faaliyetini sürdürmesi sorgulamaya açıldı. "Çifte standart" yorumlarına yol açan mekan hakkında Düzce Belediyesi'nin nasıl bir hamle yapacağını zaman gösterecek.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri