BİR TAKIM ÇELİŞKİLER TESPİT ETTİK

Gündem 27 Haziran 2018 11:36
Videoyu Aç BİR TAKIM ÇELİŞKİLER TESPİT ETTİK
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Emre Güleç tarafından yapılan açıklamada, 24 Haziran’da yapılan seçimlerde bir takım çelişki ve usulsüzlükler olduğu savunularak, “Sandık birleştirme tutanaklarında yapılan hatalar itiraz sebeplerimizden biridir. İtirazlarımızın neticesini merakla bekliyoruz.” ifadesine yer verildi.

24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimleri’ne yönelik itirazlar sürüyor. AK Parti’nin itirazının ardından bir itiraz haberinin daha geldiği CHP’de, parti yönetim kurulu üyesi Avukat Emre Güleç’ten açıklama geldi.

Usulsüzlükler ve çelişkiler tespit edildi”
Güleç tarafından yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Düzce Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye avukat arkadaşlarımız ve şahsım tarafından yapılan incelemeler neticesinde, pazar günü (24 Haziran) yapılan seçime ilişkin bir takım usulsüzlükler ve çelişkiler tespit edilmiştir. Sandık birleştirme tutanaklarında yapılan hatalar itiraz sebeplerimizden biridir. Kaldı ki Düzce AK Parti Teşkilatı ile Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatı’nın yapmış olduğu itirazlar neticesinde, pazar gününden bu yana Merkez İlçe Seçim Kurulu titiz bir çalışma yürütmektedir. Yapılan bu itirazlar da bir takım çelişkilerin varlığını ortaya koymaya yeterlidir. Tüm bu çelişkilerin tespiti ve seçim sonuçlarının adil bir şekilde açıklanabilmesi açısından tarafımızca ilçe seçim kurulları ile merkez ilçe seçim kuruluna itiraz edilmiştir. İtirazlarımızın neticesini merakla bekliyoruz.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri