BİR DÜZCELİ KAZANDI!

Gündem 19 Aralık 2017 17:21
Videoyu Aç BİR DÜZCELİ KAZANDI!
A
a

Bolu'nun cennet köşelerinden Gölcük’ün konaklamaya açılmasına yönelik ihale, tepkilerin gölgesinde gerçekleşti. Tabiat parkının inşaata açılmasına karşı çıkan Bolulular geçtiğimiz pazar günü eylem yaparken, bugün geniş güvenlik önemleri altında yapılan ihaleyi Düzceli Kurtuluş Tokcan aylık 116 bin TL ile kazandı.

Bolu'nun doğal güzellikleriyle ünlü Gölcük Tabiat Parkı'na 19 odalı dağ köşkü ve 25 bungalov yapılacak. Tüm bunlarla birlikte göl gazinosunun da özel işletmeye devredilmesi için dün ihaleye çıkıldı. 22 yıllığına özel işletmeye açılan Bolu'nun cennet köşelerinden Gölcük için ihale saat 14:30'da başladı.

Eylemlerin gölgesinde ihale
Gölcük’te yapılması planlanan yapıların, tabiat parkının doğal dengesini bozacağını düşünerek karşı çıkan sivil toplum kuruluşlarından oluşan Gölcük Platformu geçtiğimiz pazar günü Bolu Demokrasi Meydanı'nda basın açıklaması yaparak, duruma tepki göstermişti. Daha sonra otobüslere binerek Gölcük Tabiat Parkı'na giden grup, Gölcük çevresinde el ele zincir oluşturarak, “Gölcük evimiz Kökez suyumuz”, “Gölcük halkındır”, “Gölcük’ü ranta teslim etmeyeceğiz” dövizleriyle yürümüştü.

Geniş güvenlik önlemleri alındı
Bu eylemlerin gölgesinde Bolu Belediyesi'nde gerçekleşen ihalede geniş güvenlik önlemleri göze çarptı. Günlerdir beklenen Gölcük Tabiat Parkı ihalesi için Bolu İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri Bolu Belediyesi önünde barikat kurdu.

Düzceli Tokcan kazandı
Bireysel ve firma olarak toplam 12 taliplinin şartname aldığı ihaleye Düzce'den Akfa Beton A.Ş. ile Kurtuluş Tokcan katıldı. Bolu Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen ihaleye bireysel olarak katılan Düzceli Kurtuluş Tokcan aylık 116 bin TL'lik teklifle rakiplerini solladı ve ihaleyi kazandı.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri