BİR BUZAĞI TELEF OLDU…

Gündem 16 Nisan 2021 17:23
Videoyu Aç BİR BUZAĞI TELEF OLDU…
A
a

Düzce’de otlamaları için meraya bırakılan büyükbaş hayvanlara yabani hayvanlar saldırdı. Saldırıda bir büyük baş hayvan yaralanırken, bir buzağı da telef oldu.

Olay bugün gündüz saatlerinde Düzce Merkeze bağlı Karaköy Köyünde bulunan merada meydana geldi. Yakup Arslan isimli bir vatandaş, otlamaları için biri inek biri de buzağı olmak üzere iki büyükbaş hayvanını köyde bulunan meraya götürdü.
Akşam saatlerinde hayvanlarını almak için meraya geri dönen Yakup Arslan, buzağısını telef olmuş olarak, ineğini de yaralı halde buldu.
Konu ile ilgili Öncü Haber Merkezine açıklamalarda bulunan Yakup Arslan, hayvanlarına kurt veya yabani köpeklerin saldırdığını tahmin ettiğini belirtti. Daha öncede aynı bölgede yabani hayvanların hayvanlara saldırdığını dile getiren Arslan, “Bu ilk değil. Daha öncede burada yabani hayvanlar köylülerimizin kazlarına saldırmış. Geçtiğimiz yıllarda da Bahçeköy’de mandalara saldırdıklarını duyduk. Kurt veya yabani köpekler olduğunu tahmin ediyoruz. Köy olarak hepimiz tedirginiz. Yetkilerden sizin vasıtanızla yardım bekliyoruz” diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri