BİLSEM SINAVINA SÜRPRİZ KONUK

Gündem 4 Mart 2019 12:55
Videoyu Aç BİLSEM SINAVINA SÜRPRİZ KONUK
A
a

2018-2019 eğitim öğretim yılı Bilim ve Sanat Merkezi öğrenci tanılama süreci sınavları geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. 1.,2. ve 3. sınıf öğrencilerinin katıldıkları ve il genelinde toplam 4 bin 984 öğrencinin katıldığı sınavı yerinde gören İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, sınav bitiminde minik adaylarla sohbet etti.

4 bin 984 öğrenci sınava girdi
Bilim ve Sanat Merkezi tarafından her yıl düzenlenen öğrenci tanılama süreci sınavları geçen hafta sonu gerçekleştirildi. Öğretmenlerinin yönlendirilmesiyle ilçe ve köyler dahil sınav yerine gelen miniklerin heyecanı görülmeye değerdi. İl genelinde 1.,2.ve 3. Sınıf öğrencilerinin katıldıkları sınava toplam 4 bin 984 adayın girdiği öğrenilirken, tablet tarama sınavlarının 2 ay boyunca Uzun Mustafa İlköğretim Okulu’nda devam edeceği bildirildi.

Tanılama süreci Haziran’da tamamlanacak
17 Mart 2019´da sınavların sona ermesiyle birlikte yetenek ve zeka taramalarının başlayacağı ilimizde Bilim ve Sanat Merkezi tanılama süreci Haziran ayında tamamlanacak. Geçtiğimiz hafta sonu sınav heyecanı yaşayan minik öğrencilerin sürpriz bir misafirleri de oldu. Sınavın yapıldığı Uzun Mustafa İlköğretim Okulu’na giderek , sınav bitiminde öğrencilerle buluşan Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, onlarla sohbet etti. Yiğit ayrıca tanılama komisyonundan sınav süreci ile ilgili bilgiler aldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri