BİLMİYORUZ!

Gündem 4 Kasım 2019 17:15
Videoyu Aç BİLMİYORUZ!
A
a

İstanbul Caddesi'nde uygulanan yeni projeye gelen tepkiler Düzce Belediyesi'ni açıklama yapmaya itti. Sağ tarafta bisiklet yolu için geniş bir yer ayrılan caddenin solunda araç parkına devam edilmesi yüzünden daralan yolda büyük araçların güçlükle ilerlemesi projenin eleştiri yağmuruna tutulmasına yol açtı. Bu durum karşısında soru-cevap şeklinde bir bilgilendirme yapan belediye, bisiklet yolunun daraltılacağını ancak tek sıra parklanmaya devam edileceğini bildirdi.

 

Şu günlerde Düzce'ye sağlayacağı katkıdan çok, eleştirilerle adından söz ettiren bisiklet yolu için Düzce Belediyesi’nden açıklama geldi.

Çift sıra parklanma yüzünden büyük araçların yolda kalması geride bıraktığımız haftaya damga vururken, hem yayalardan hem sürücülerden gelen yoğun tepkiler üzerine projeyi hayata geçiren Düzce Belediyesi yönetimi açıklama yapma kararı aldı.

Bu doğrultuda, bisiklet yolunun genişliği, metal bariyerler ve sol taraftaki parklanma nedeniyle araçların dar bir yoldan ilerlemek zorunda kaldığı İstanbul Caddesi'ndeki düzenlemelere ilişkin soru-cevap şeklinde açıklama yapıldı. Başkanlık İletişim Ofisi'nden yapımı devam eden bisiklet yolu projesinin detayları hakkında şu ifadelere yer verdi:

İstanbul Caddesi Bisiklet Yolu Projesi bitti mi?
İstanbul Caddesi bisiklet yolu projesinde çalışmaların sadece yüzde 30'u tamamlanmıştır. Proje 7 gün içinde arzu edilen duruma gelecektir.

Bisiklet yolu neden bu kadar geniş yapıldı?
Bisiklet yolu şu an görüldüğü genişlikten 80 cm daha içeridedir. Kaldırım ve yol arasındaki mesafe 2.40 cm'dir.

Metal bariyerler kalıcı mı?
Metal bariyer bisiklet yolundan 80 cm uzağa konuldu. Devam eden çalışmalardaki güvenliği ve bisiklet yoluna dökülen asfaltın zarar görmesini engellemek amaçlı uygulanmış geçici bir tedbirdir. Yerine beton bordür döşenecektir.

Metal bariyer ve bölme için kaç para harcandı?
Metal bariyer ve bölme daha önceki yönetimler döneminde yapılmış üretim fazlasıdır, belediyemiz bu bariyerlere mevcut dönemde ek bir ücret ödememiştir.

Bisiklet yolu neden trafik akışının solundadır?
İstanbul Caddesi form olarak otobüs güzergahı içerisindedir ve otobüslerimizin kapıları bilindiği gibi sağdadır. Bisiklet yolunda kesikler oluşmaması ve bisiklet kullanan vatandaşlarımızın, otobüs yolcu indirme tarafında tehlikeyle karşılaşmaması için komisyon kararı ile bisiklet yolu solda bırakılmıştır.

İstanbul Caddesi'ne park etme?
Parklanma bölge esnafının anlık sorunlarını çözmek için tek şeritte olacak ikinci bir aracın yanına park yapmasına izin verilmeyecek.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri