BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ KONFERANSI İLGİ GÖRDÜ

Gündem 17 Nisan 2019 15:52
Videoyu Aç BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ KONFERANSI İLGİ GÖRDÜ
A
a

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yararlı bir etkinlik gerçekleştirildi. Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde ‘Bilişim Teknolojileri Alanı Kariyer Günü ve Tanıtımı Konferansı’ adı altından gerçekleştirilen etkinlikte, öğrencilerin meslek tercihlerini küçük yaşlarda yapmalarının önemine dikkat çekildi.

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konferans yoğun katılım ile yapıldı. Düzenlenen programa Düzce İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Turan Şahin, Bilgi Ortaokulu, Vatan Şıralık Ortaokulu, Hürriyet Ortaokulu, 19 Mayıs Ortaokulu ve Mevlana MTAL öğrencileri ve öğretmenleri katıldılar.
Konferansa konuşmacı olarak katılan Düzce Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Prof. Dr. Resul Kara, Bilgisayar Mühendisi Aylin Çevik ve Psikolojik Danışman Pınar Kalkan öğrencilere hitap ettiler.

“Öğrenciler, meslek tercihlerini küçük yaşlarda yapmalılar”

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Rehber Öğretmen ve Psikolojik Danışmanı Pınar Kalkan yaptığı konuşmada meslek liselerinin öğrencilere avantajlarından bahsederek şunları söyledi:

“Genelde tercihlerimizi son dakika yapıyoruz. Aslında bunun çok daha erken yaşlarda başlaması gerekiyor. Özellikle de henüz bölüm tercihini, lise tercihini yapmamış öğrencilerimiz için şimdiden hayalini kurduğunuz meslekleri araştırmaya başlayıp, okuyup, inceleyip, size uygunluğuna bakıp ve gelecekte bu işi yaparken gerçekten kendinize mutlu hissedecek misiniz, bunu da göz önünde bulundurarak ona göre bir eğitim ve kariyer planlaması yapmanız gerekir. Bu konuda önümüzde 3 farklı seçeneğimiz var aslında. Özellikle bilişim alanı için konuşuyorum. Bir meslek lisesine giderek bu alandaki eğitimimize başlayabiliriz.”

“Çok daha kolay hale geliyor”

Meslek liselerinin avantajlı yönlerine de dikkat çeken Kalkan ifadelerini şöyle sürdürdü:
Meslek liselerinin şöyle bir avantajı var. Meslek lisesinde okuyor ve meslek lisesindeki bir alanı tamamlıyor, aynı alanda da üniversiteye devam etmek istiyorsa meslek yüksekokullarına girerken bu öğrencilerimiz ek puan alarak yerleşiyorlar. Dolayısıyla genel lisede ki bir öğrenciye nazaran 2 yıllık programlara yerleşmeleri çok daha kolay olmuş oluyor.”
1000
icon
Müdür 18 Nisan 2019 00:59

Sayın Turan Şahin ı tebrik ediyorum düzce de meslek liseleri için yaptıklarınızi bu camia unutmayacak.

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri