BİLİMSEL ESERLERİNİ SERGİLEDİLER

Gündem 17 Mayıs 2018 15:05
Videoyu Aç BİLİMSEL ESERLERİNİ SERGİLEDİLER
A
a

Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin yaptıkları bilimsel projeler sergilendi. Projeleri gezen İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, öğrencilerden bilgi aldı.

TÜBİTAK Bilim Fuarı’na katılan Düzce’deki 81 okuldan biri olan Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi fuarda sergilenen bilimsel çalışmalarını dün de okulda görücüye çıkardı. Programa katılan İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit projeleri tek tek inceleyerek öğrencilerden çalışmalara ilişin bilgiler aldı.

Geleceğimiz için çok önemli”
Projeleri inceledikten sonra açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit şöyle konuştu: “Yapılan fuara Düzce’den plakamız gibi 81 okul katıldı. Bu okullardaki projeleri görüyoruz. Yapılan projeler meslek lisesine yakışır ve orijinal düşünülmüş projelerdir. Bu tarz projeler çocuklarımızın teknik anlamda, bilim teknolojileri anlamında yetişmesini sağlıyor. Ülkemizin gelişmesi için bu tarz çalışmalar büyük önem taşıyor. Ülkemizin gelişmesi için gençlerimize bu tarz çalışmalarda destek olmamız gerekiyor. Sizin de gördüğünüz gibi yapılan robot olsun, diğer çalışmalar olsun çok değerli çalışmalar olarak göze çarpıyor.”Okul öğrencilerinin kendi tasarlayıp ürettikleri çalışmalar arasında robot, teknik aletler, maket-biyonik enerjili evler gibi farklı bilimsel projeler, sergiyi gezenlerin dikkatini çekti.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri