BELTUR İLE TURİSTİK GEZİLER YAPILACAK

Gündem 3 Temmuz 2019 12:54
Videoyu Aç BELTUR İLE TURİSTİK GEZİLER YAPILACAK
A
a

Düzce Belediyesi Temmuz ayı ilk oturumunda alınan karar doğrultusunda Belediye İktisadi Teşebbüsleri İNTAŞ A.Ş. ve YEYPAŞ A.Ş.'nin isimleri değiştirilirken belediyeye bağlı sosyal tesislerin yönetimi ile turistik alanlara gezi ve turlar düzenlenmesi için yeni bir şirket kurulmasına da karar verildi. Turizme can suyu olması öngörülen yeni şirketin adı Düzce BELTUR Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Düzce Belediyesi Temmuz ayı ilk meclis toplantısı Meclis Başkan Vekili Mesut Sancaklı başkanlığında düzenlendi. Merkez hizmet binası meclis salonunda düzenlenen toplantıda belediye iktisadi teşebbüsleri olan İNTAŞ A.Ş. ve YEYPAŞ A.Ş.'nin isimlerinin değiştirilirken, Düzce BELTUR Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. adıyla yenir bir şirket kurulması da kararlaştırıldı.
Turizme Can Suyu DÜZCE BELTUR
Öte yandan Düzce'de bir ilk gerçekleştirilerek turizm potansiyeline yönelik önemli bir karara imza atıldı.Gelir kaynaklarının artırılması konusunda yapılan toplantılar sonucunda belediyeye bağlı sosyal tesislerin vatandaşlara hizmet konusunda üst standartlara taşınması ve turizm kaynaklarının değerlendirmesi amacıyla yeni bir şirket kurulmasına karar verildi.
Düzce BELTUR Tur. San. Ve Tic. A.Ş. adıyla resmen faaliyete giren şirketin öncelikli üç görevi olacak. Bunlardan ilki belediyeye ait sosyal tesisleri üstlenerek buradaki hizmet kalitesini artırmak, ikincisi bu sosyal tesislere ulaşımı kolaylaştırmak ve vatandaşları teşvik etmek amacıyla ring seferler düzenlemek olacak. Son ve önemli görevi ise Düzce'yi önce ulusal çapta daha sonra da uluslar arası turizm sektöründe parlayan bir yıldız haline getirmek olacak. Bu amaçla şirket eliyle uluslar arası tur organizasyonlarının rotasına Düzce'nin de eklenmesi için girişimler yapılacak.
Ayrıca şirket Düzce'de turizmi canlandırmak üzere başta belediye sosyal tesisleri olmak üzere il genelindeki yayla, şelale, göl ve kamp alanlarına turistik geziler düzenleyecek. Yerli ve yabancı turisti hedefleyen çalışmaların yanı sıra Erguvan, Melen Su Park, 15 Temmuz, Aydınpınar, Samandere, ve Kusursuz Kafe sosyal tesislerinin işletmesini üstlenecek. Ayrıca Konuralp için hazırlanacak bölgenin tarihi yapısına uygun işletmelerin sorumluluğu da bu şirkette olacak.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri