BELEDİYEDEN ‘ASAR PROJESİ’ AÇIKLAMASI

Gündem 31 Ocak 2020 16:57
Videoyu Aç BELEDİYEDEN ‘ASAR PROJESİ’ AÇIKLAMASI
A
a

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün seçim döneminde sözünü verdiği projelerden biri olan ve AK Proje olarak lanse edilen Asar Deresi Projesi ile ilgili yerel basında son günlerde “Daha önce başlatılan çalışmalar rafa mı kalktı?” şeklinde haberler yer alması üzerine Düzce Belediyesi’nden bilgilendirme geldi.

Düzce şehir merkezinin ortasından geçen ve uzun yıllardır değerlendirilmeyi bekleyen Asar Deresi’nin kente yakışır bir çehreye bürünmesi için aday olduğu dönemde söz veren Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, vaatlerini içeren proje kitapçığında AK Proje’ye yer verdi. Asar Deresi’nin yapılacak düzenleme ve eklenecek sosyal donatılarla parmakla gösterilecek bir hal almasını hedefleyen Özlü, bu doğrultuda geçtiğimiz günlerde Asar-Karaca Deresi entegre çalışmasının ilk etabı olan Asar Suyu Rekreasyon Alanı için fikir projesi düzenleneceğini duyurdu. Bu açıklama sonrası yerel basında yer alan bazı haber Düzce Belediyesi’ni açıklama yapmaya itti.
Düzce Belediyesi, Asar Deresi Projesi ile ilgili yaptığı yazılı bilgilendirmede şunları kaydetti:
1- Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü tarafından seçim sürecinde hazırlanmış olan “2019-2024 Projeler Kitabı”nda, Asar-Karaca Deresi’nin kente kazandırılmasını amaçlayan ‘AK Proje’ adlı bir çalışma yapılacağı hususu yer almıştır.
Proje ile bisiklet yolları, rekreasyon alanları, araç ve yaya köprüleri, sosyal donatı alanları vb.unsurların yapılması öngörülmektedir. Düzce için değer taşıyan Asar Deresi için en uygun proje alternatiflerini görebilmek amacıyla ulusal ölçekte bir yarışma düzenleneceği söz konusu kitapta ifade edilmiştir.
2- Bu proje için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Asar suyu için 2 milyon TL hibe alınmıştır.
3-Düzce’de bazı basın kuruluşlarında konu ile ilgili daha önce yapılan çalışmanın rafa kaldırıldığı haberleri yer almıştır. Bu konuda bugüne kadar çalışmayı yapan firma tarafından belediye yönetimine animasyon şeklinde bir sunum yapılmış ancak tamamlanan bir projenin varlığından söz edilmemiş, belediyemiz ilgili birim müdürleri tarafından da bugüne kadar tamamlanan bir projenin varlığından yeni yönetime bir bilgi aktarılmamıştır. Konu ile ilgili detaylı bir araştırma yapılmakta olup, ulaşılan sonuçlar en kısa zamanda kamuoyuyla paylaşılacaktır.
4- Asar Deresi’ne ait daha önce yapılan tüm çalışmalar AK Proje kapsamında açılan yarışma çerçevesinde değerlendirmeye alınacaktır.
 

1000
icon
hikmet neğuç 3 Şubat 2020 22:39

küçük melen çalışmaları neden durduruldu niçin ihmal ediliyor birde düze arap çiftlik mah ile çamköyü mah arasındaki 500 dönüme yakınarazinin alt yapı çalışmaları çamköyü toki öztürkler arasındaki yol çalışmaları ne olduda durdu

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri