BELEDİYEDEKİ AYRIMCI UYGULAMAYA SON!

Gündem 25 Nisan 2019 14:14
Videoyu Aç BELEDİYEDEKİ AYRIMCI UYGULAMAYA SON!
A
a

olan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Sağlık Danışmanı Dr. Cengiz Tuncer ile yaptığı istişareler sonucu kurum doktoru hizmetinde düzenlemeye gidilmesi yönünde talimat verdi. Daha önce haftada 2 gün yarım mesai olarak sadece belediyenin sözleşmeli personeline hizmet veren kurum doktoru, artık haftanın 5 günü her personele muayene edecek şekilde görev yapacak.

Düzce Belediyesi’nde kurum içi yapılanma ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi konusundaki girişimler devam ediyor.
Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, belediye personellerinin sağlık hizmetlerinden yeterince yararlanamadıkları konusundaki şikayetler üzerine konuyu gündemine aldı.
Uygulama ve çalışma konusunda aksaklık yaşanan birimlerde inceleme yapılması yönünde talimat veren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü konuyla ilgili olarak hazırlanan raporları değerlendirdi.

“Bu şekilde bir iş sağlığı uygulamasını kabul etmemiz mümkün değil”

Sağlık Danışmanı Dr. Cengiz Tuncer ile ilgili konuları istişare eden Başkan Özlü, kurum içinde verilen sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi yönünde girişimlerin yapılmasını kararlaştırdı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Danışmanı Dr. Cengiz Tuncer, “Yaptığımız incelemeler sonucunda sağlık hizmeti konusunda aksaklıklar olduğunu gördük. 2015 yılından bu yana haftada iki gün o da yarım mesai şeklinde hizmet veren kurum doktoru, hizmet alımı şeklinde çalışıyor. Ayrıca bu hizmet alımı yalnızca belediyenin sözleşmeli personellerini kapsıyor.

Bu şekilde bir iş sağlığı uygulamasını kabul etmemiz mümkün değil. Konu hakkında Başkanımız Dr. Faruk Özlü gerekli çalışmanın yapılması talimatını verdi. Yaptığımız düzenleme ile Düzce Belediyesi’nde çalışan her personel, hiçbir ayrım olmaksızın haftanın 5 günü muayene ve tedavi konusunda kurum doktoruna başvurabilecek. Belediye personelinin sağlığı ve iş güvenliği her şeyden önce gelir. Bu konuda müsamaha gösteremeyiz.” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri