BELEDİYEDE ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK?

Gündem 10 Aralık 2021 12:49
Videoyu Aç BELEDİYEDE ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK?
A
a
Ekonomik bunalım ortamında ay sonunu getirmek için kılı kırk yaran milyonlarca vatandaş yılbaşında maaşlarına gelecek zam oranını merakla bekliyor.
Ülkede çalışanlar içerisinde en büyük kesimi oluşturan asgari ücretliler için zam pazarlığı sürerken işverenler 275 lira, işçi kesimi ise bin 25 TL zam talep etti. Zam pazarlığında gözler 4. toplantının yapılacağı ve sonucun açıklanmasının beklendiği 13 Aralık’a çevrildi.
İşçiler işveren temsilcilerinin bu ekonomik ortamda kendilerine layık gördüğü 275 liralık zamma tepki gösterirken bir çıkış da Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin’den geldi. Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Başkan Şahin, asgari ücretin en az 4 bin TL olması gerektiğini belirtti.
Başkan Şahin, bir vatandaşın ‘Belediyede asgari ücret 4 bin TL mi başkanım?’ sorusuna da ‘Olacak’ yanıtı verdi. Şahin’in bu paylaşımı belediye çalışanlarını heyecanlandırdı.
Öte yandan 2021 yılı için merkezi hükümet asgari ücreti 2 bin 825 TL olarak belirlerken Kaynaşlı Belediyesi’nde uygulanacak asgari ücreti 3 bin 200 TL olarak ilan edilmişti. Başkan Şahin bu hamlesiyle asgari ücreti yüzde 14 üstüne çıkarmıştı.
Bu yıl da asgari ücretin belli olmasının ardından Kaynaşlı Belediyesi’nde uygulanacak asgari ücretin bunun üzerinde olması ve kısa süre içerisinde de Başkan Şahin tarafından açıklanması bekleniyor.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
kklklllkkdsa