BELEDIYE YINE MAAŞ ÖDEYEMEDI

Gündem 25 Aralık 2018 15:24
Videoyu Aç BELEDIYE YINE MAAŞ ÖDEYEMEDI
A
a

"Pazartesi günü ödeyeceğiz!" açıklaması fos çıktı! Bu ay personel maaşlarının ancak yarısını ödeyebilen Düzce Belediyesi, geri kalan miktarı hala yatıramadı.

Düzce Belediyesi 'Kasada para yok!' gerekçesiyle 10 gündür personelinin maaşını tamamlayamıyor!

Geçtiğimiz hafta 'gecikmeli' olarak çalışanlara yarı maaş yatıran belediye, geri kalan tutar için pazartesi gününe işaret etmişti. Ancak ne pazartesi günü ne de dün hesaplara yarı maaş tutarındaki ödeme yatırılmadı.

İller Bankası'ndan yeterli kaynak girişinin olmaması nedeniyle maaşlarda sıkıntı yaşandığı savunmasını yapan belediye yönetiminin daha kaç gün maaşları geciktireceği bilinmiyor.

Belediyede memur olarak çalışanlar ayın 15'inde devletten maaşını tam olarak alırken, kadrolu ve sözleşmeli personel, günlerdir eksik kalan maaşlarına kavuşmayı bekliyor.

Kış ayları ile birlikte doğalgaz ve elektrik faturalarında yaşanan kabarma ve diğer giderler düşünüldüğünde bir çok yere ödeme yapması gereken çalışanlar, kısa sürede eriyip giden yarı maaşın tamamlanması için sabırlı bekleyişini sürdürüyor.

Öte yandan belediyenin mali krizinin önümüzdeki aylarda çalışanları yine vurup vurmayacağı ise merak konusu oldu. Adeta ekonomik buhran yaşanan belediyede memurlar gibi üst yönetimin de maaşlarını tam olarak aldığı konuşulurken, her ay evine ekmek götürmek için çalışıp didinen personelin bu şekilde mağdur edilmesi "Gelecek aylar da sancılı mı olacak?" endişesine yol açıyor.

1000
icon
Kartal 25 Aralık 2018 18:27

O kadar çalışan var mağdurlar onlara neden net birşey denmiyor devlet bunu yaparsa kim ne yapmaz yazık ne yazık

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri