BELEDİYE YASAL OLARAK BÜFELERİ DÜZCESPOR’A VEREMEZ

Gündem 12 Mayıs 2022 17:25
Videoyu Aç BELEDİYE YASAL OLARAK BÜFELERİ  DÜZCESPOR’A VEREMEZ
A
a

22 yıl sonra Düzce’ye şampiyonluk gururu yaşatan Düzcespor’un maddi olarak daha fazla desteklenmesini isteyenler adres olarak Düzce Belediyesi’ni gösteriyor. Yakın zamanda belediye tarafından yeniden ihaleye çıkarılacak şehrin muhtelif noktalarında bulunan büfelerin işletmeciliğinin Düzcespor’a verilmesini dillendirenlere mevzuat hatırlatması yapan Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, “Düzce Belediyesi yasal olarak profesyonel futbol takımına tek kuruş veremez. Nereye verebilir? Amatör spor kulüplerine verebilir.” diyerek bilmeyenler için konuya açıklık getirdi. Ünsal ayrıca Düzcespor’a gönül veren iş insanlarının büfe ihalesine girerek takıma sahip çıkabileceğini vurguladı.

Öncü TV ve Öncü Radyo ortak yayınında her hafta pazartesi, çarşamba ve cuma akşamları geniş kitlere ulaşan ‘Yorumlu-yorum’ programının son bölümünde ‘Düzcespor’u ele alan Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, hem yasalar gereği Düzce Belediyesi’nin neden büfeleri direkt Düzcespor’un işletmeciliğine veremeyeceğini anlattı hem de takımın maddi sıkıntılarını aşma noktasında Düzceli iş insanlarını destek olmaya çağırdı.
İşte Ünsal’ın geniş eksendeki Düzcespor değerlendirmesi:
“Düzce’de birkaç günden beri, hatta günlerdir bir büfeler meselesini bir bisiklet meselesini bir scooter meselesini konuşup duruyoruz. Aslında meselenin birkaç boyutu var. Aklımızın erdiği, gönlümüzün yettiği, fikrimizin ürettiği boyuttan bakalım.
Düzce Belediye Meclisi bu büfeleri, bu bisikletleri iade ederken bir ihaleye verilmesi konusunda genel bir karar alıyor. İhale şartnamesinde detaylı şekilde ne olacağı biteceği, kaç tane büfe olacağı, kaç tane bisiklet olacağı, hangi amaca hizmet edeceği yazıyor. Buraya kadar her şey tamam! Geçtiğimiz gün yine gündeme geldi bu konu, dediler ki; ‘Bu büfeleri Düzcespor’a verelim.’ Düşünce doğru mu? Baktığınız zaman doğru. Ama Düzce Belediyesi bu büfeleri yasal olarak Düzcespor’a veremez.
Evet, 22 yıl sonra Düzcespor şampiyon oldu. Bu özlemi layıkıyla yaşattılar. Şimdi gündem ne? Bu büfeler Düzcespor’a verilsin. Aslında belediyelerin spora bir bütçesi var ama Düzce Belediyesi yasal olarak profesyonel futbol takımına veya bir takıma delikli bir kuruş veremez.
Nereye verebilir? Amatör spor kulüplerine verebilir. Amatör takımlara belirtilen binde oranında bir yapı yapabilir.
Maçlara geldi-gelmedi diye Faruk Özlü de eleştirildi. Hatta biz de eleştirdik. Fakat Faruk Özlü burada muhteşem bir iş yapıyor aslında. Nasıl? Balık vermiyor, balık tutmasını öğretiyor. Düzcespor ’un 1967’den bu yana geldiğimiz noktada, yapılmayanı yapıyor ki gerek sporcu noktasında gerek akademik çalışmalar noktasında gerekse tesis noktasında balık vermeyi değil balık tutmayı öğretiyor.
Büfelerin ay sonuna doğru bir ihalesi var. Yiğit olan aslan parçası bütün yatırımcılar şu anda bu ihaleye girebilir. Şu andaki meclis kararında ihalenin şartnamesi var. Önceden açık mıydı? Yine açıktı. Herkes bu ihaleye girebilir. Düzcespor’u çok seven iş adamları var. İhale de çok büyük rakamlar değil. 1,5 -2 milyonluk ihale, bugün bir daire parası. Düzcespor’u seven bir iş adamı, şirket olarak ihaleyi alabilir ve bunu da Düzcespor’a bahşeder, vakfeder.
Veya Düzcespor’a gönül vermiş bir iş adamı alır ve buraya gönül veren herkes 5 bin, 10 bin, 20 bin, 2 bin bağışla, SMS yoluyla bu parayı bu şirkete ödeyerek, bunu Düzcespor’a bağışlayabilir. Bu iş bu kadar basit! Büyütmeye gerek yok.
Belediye sporcu yetiştirme noktasında üzerine düşeni yapıyor. Bu büfeler Düzcespor ‘un olsun mu? Olsun. Bisiklet hizmetini Düzcespor versin mi? Evet versin. O zaman pamuk eller cebe! Kim burada ne kadar samimi onu da bu günlerde görmek istiyoruz. Ben burada Düzcesporlu yöneticiler ve başkandan bahsetmiyorum. Onlar zaten aylardır maddi manevi elinden geleni yaptılar. Köşe bucak Türkiye’nin her yerine gittiler. Ama dışardan gazel okuyanlar var ya, karınca kararınca bir konsorsiyumla da alınabilir. Bu çok büyük bir şey değil. Herkes imkânları doğrultusunda dâhil olabilir. Bir SMS zinciri veya başka bir formülle bu para toplanarak Düzcespor’a bağışlanabilir.
Hayat niyetle nasip arasında yaşanır. Niyetinde ne varsa nasibinde o çıkar.”

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri