BELEDİYE ŞİRKETLERİNE YENİ YÖNETİM

Gündem 31 Ekim 2017 16:06
Videoyu Aç BELEDİYE ŞİRKETLERİNE YENİ YÖNETİM
A
a

Düzce Belediyesi’nin tartışmaların odağındaki YEYPAŞ ve İNTAŞ şirketlerinde yapılan olağanüstü genel kurullar ile yeni yönetimleri oluşturuldu. İki şirketin daha önce 9 olan yönetim kurulu sayısı 4’e düşürüldü.

Belediyenin şirketlerinin yönetiminde toplantılara dahi katılmadan her ay hesaplarına para yatırıldığı gerekçesiyle muhalefet partileri tarafından sık sık eleştirilen YEYPAŞ ve İNTAŞ’ın olağanüstü genel kurulları yapıldı.Yönetim kurulu üyelerine avanta aylıklar verildiği yönünde eleştiriler alan iki şirketin mali durumunu ele alan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, aldığı olağanüstü genel kurul kararını hayata geçirerek sil baştan yönetim oluşturdu.

Başkan Ay, geçmişte 9 kişiden oluşan yönetim kurulu sayısını her iki şirkette de 4’e düşürdü.

YEYPAŞ’ın yönetim kurulunda Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar, Düzce Belediye Başkanı Yardımcıları Elif Sezer Cebar, Özgür Sağlam ve Veteriner İşleri Müdürü Ayşegül Nar Aydın yer aldı. İNTAŞ’ın yönetim kurulunda ise Belediye Başkan Yardımcısı Şemsettin Yenersoy, Fen İşleri Müdürü Murat Gülmez, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü İbrahim Özer ile Destek Hizmetleri Müdürü Ümit Bayrakdar bulunuyor.Şirketlerde önceki dönemde görev alan yönetim kurulu üyeleri bulundukları kadrolardan aldıkları maaşların yanı sıra 1500 lira yönetim kurulu üyesi maaşı alıyordu.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri