BELEDİYE MAAŞLARI ÖDEYEMEDİ

Gündem 19 Aralık 2018 13:30
Videoyu Aç  BELEDİYE MAAŞLARI ÖDEYEMEDİ
A
a

KASADA PARA KALMADI, OLAN ÇALIŞANLARA OLDU Düzce Belediyesi'nin uzun süredir yaşadığı ekonomik darboğaz bir kez daha çalışanları vurdu! Belediye personelinin hesaplarına bu ay yarı maaş yattı. İller Bankası'nın kaynak musluklarını kısması yüzünden maaşların tam olarak yatırılamadığı ve en geç pazartesi günü geri kalan ödemenin yapılacağı öğrenildi.

Düzce Belediyesi'nin kasasında para kalmadı, olan çalışanlara oldu! Aylardır yaşanan mali krizden değil kurtulmak katlanan borç yüzünden sıkıntısı giderek artan Düzce Belediyesi'nde bu ay maaşlar tam yatırılamadı. Daha önce maaşları geciktirmesi ile haberlere konu olan belediye, bu kez personeline hak ettiği paranın tamamını ödeyemedi.

Her ayın 15'inde maaşlarını alan kadrolu ve sözleşmeli çalışanlar bu ay hesaplarını kontrol ettiklerinde büyük şaşkınlık yaşadı. Yarı maaş yatırılması yüzünden mağduriyet yaşayan belediye personeli, şimdi dört gözle geri kalan maaşın ödenmesini bekliyor.

Düzce Belediyesi'nin kamu ve piyasaya olan borcunun 300 milyon TL'yi geçmesi nedeniyle artık İller Bankası'ndan yeterli parayı alamadığı ve bu nedenle maaşları eksik ödediği öğrenildi. Mali krizin bu şekilde çalışanlara yansıtılması tepki çekerken, en geç pazartesi gününe kadar çalışanların hesaplarına kalan miktarın yatırılacağı bilgisine ulaşıldı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri