BELEDİYE KASASINA MİLYONLAR GİRECEK

11 Haziran 2021 16:44
Videoyu Aç BELEDİYE KASASINA MİLYONLAR GİRECEK
A
a

Düzce Belediyesi Haziran ayı 2. birleşimi, Kültür Merkezi’nde yapılan oturum ile gerçekleştirildi. Toplantıda, Belediyeye ait 5 adet arsa nitelikli taşınmazın ihale yolu ile tahmini 5 Milyon TL’ye satılması meclis üyelerinin oylarına sunuldu.

Düzce Belediye Meclisi Haziran ayı son toplantısı, Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi Celil Yağız Toplantı Salonunda Meclis Başkan Vekili Mesut Sancaklı başkanlığında yapıldı.
Bir önceki birleşime ait tutanak özetlerinin oylanması ile başlayan toplantıda, 10 gündem maddesinden oluşan İmar Planları görüşülerek, meclis üyelerinin oylarına sunuldu.
Toplantıda, Arapçiftliği Mahallesinde bulunan belediyeye ait 5 adet arsa nitelikli taşınmazın ihale yolu ile satışı, meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edilerek, encümene satış yetkisi verildi. Arsa nitelikli taşınmazların tahmini değerlerinin 5 Milyon olduğu öğrenildi.
Öte yandan, son meclis toplantısında satılması için meclisten onay alınan taşınmazların ihale tarihi önümüzdeki aylarda netlik kazanacak. Bir önceki toplantıda satışına karar verilen Azmimilli Mahallesindeki mevcut itfaiye alanı ile Arapçiftliği mahallesindeki belediyeye ait taşınmazın ihale tarihi açıklandı. Yaklaşık maliyeti 4 buçuk milyon TL olan mevcut itfaiye arazisi ile yaklaşık maliyeti 400 bin TL olan Arapçiftliği mahallesindeki arsa, 6 Temmuzda düzenlenecek ihale ile satışa çıkartılacak. İhale sırasındaki tekliflerde fiyat artırımı göz önüne alındığında Düzce Belediyesinin kasasına bu satışlardan 5 buçuk milyon girmesi bekleniyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri