BELEDİYE KAMULAŞTIRIYOR!

Gündem 25 Temmuz 2017 15:06
Videoyu Aç BELEDİYE KAMULAŞTIRIYOR!
A
a

Düzce Belediyesi tarafından yeni bir ulaşım ağı geliştirmek amacıyla yürütülen kamulaştırma işlemlerinde sona gelindi. Mimar Sinan Caddesi üzerinde bulunan 2 blokta 32 hak sahibi ile yapılan görüşmeler kapsamında hak sahiplerinden 26’sının tapusu alındı, kalan hak sahipleri ile de görüşmelerin devam ettiği ifade edildi.

Düzce Belediyesi şehir merkezi ile yeni çevre yolları arasındaki bağlantıyı sağlayacak ve şehir içi trafik akışını rahatlatacak yeni yolların açılması amacıyla kamulaştırma çalışmalarına devam ediyor. Yeni ulaşım ağı geliştirmek amacıyla hazırlanan yol haritası kapsamında Mimar Sinan Caddesi üzerinde bulunan 2 blokta 32 hak sahibi ile görüşmelerde sona gelindi. Hak sahiplerinden 26’sının tapusu alındı, kalan hak sahipleri ile de görüşmeler sürdürülüyor.

Özellikle şehir merkezi ve D-100 Karayolu üzerinde meydana gelen trafik yoğunluğunu azaltmak üzere şehrin kuzey ve güneyinde belirlenen yeni çevreyolu ağında kamulaştırma işlemleri yapılıyor.

Şehrin kuzeyinde bulunan Çamköy-Karacahacımusa, Sancaklar-Körpeşler, Beyciler-Metek TOKİ Mahalleleri arasındaki alternatif yollar ile güneyinde Çay Mahallesi-Ela Bahriye Oral, Uzunmustafa-Rasim Betir Paşa Bulvarı ve TEM Otoyol bağlantısı ile çalışmaların devam ederken Mimar Sinan Caddesi ile Cedidiye arasındaki bağlantıda kamulaştırma işlemlerinin büyük bir kısmı tamamlandı.

Öte yandan kamulaştırması biten bölümlerde yıkım çalışmaları devam ediyor.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri