BELEDİYE DOLGU YAPIP GİDİYOR

Gündem 16 Ekim 2018 14:30
Videoyu Aç BELEDİYE DOLGU YAPIP GİDİYOR
A
a

D-655 Karayolu Beyciler Mahallesi mevkiindeki yan yolun bozuk olan asfaltının uzun süredir düzeltilmemesi tepkiye neden oldu. Bölgede kepenk açan esnaf, yazın tozdan, kışın çamurdan usandıklarını belirterek, sık sık yola dolgu yapan belediyenin artık bu sorunu kalıcı olarak çözmesini istedi.

Yol çilesinin bir türlü bitmediği Düzce’de bu kez tepkinin adresi D-655 Karayolu Beyciler Mahallesi mevkiindeki yan yol oldu. Belediye otobüslerinin geçiş güzergahı olan ve uzun süredir bozuk vaziyette düzeltilmeyi bekleyen yolda toz çilesi çeken esnaf, belediye yetkililerinin halen asfalt çalışması başlatmamasından yakındı.
“Kış geliyor, burası bataklık olacak”
Yoldan geçen araçlar nedeniyle toz ve toprağa maruz kaldıklarını kaydeden esnaflardan Elvan Sezer, herkesi göreve davet ettiği serzenişinde şunları kaydetti: “Belediye otobüsleri geçiyor, ticari araçlar geçiyor, buralar toz, toprak oluyor. Burada MOBESE kamerası da yok. Köprünün oraya bir MOBESE kamerası koy. Yapılsın, ilk ben 200 lira vereceğim, akşam bitince tamamını vereceğim. Yolda kaç sefer kaza oldu. Benim dükkanıma geliyorlar kamera var mı diye, geçen bir çocuğa çarptılar. Kamera olmadığı için görüntü çıkaramadık. Yıllardır burası böyle. Vatandaş vergisini veriyor. Her gün sabah-akşam toz alıyor. Fırın var burada o esnaf ne yapsın? Kış da geliyor şimdi. Burası çamur, bataklık olacak. Otobüsler buradan geçiyor, biz o tozu yutuyoruz. Görmüyorlar mı? Görüyorlar, ama işlerine böyle geliyor. Böyle yol mu olur? Lütfen buraları yapsınlar.”
“Çamur ve tozdan esnaf olarak şikayetçiyiz”
Yol üzerindeki bir esnaf Nurettin Ceylan ise şöyle konuştu: “Burada, Kalıcı Konutlar’ın otobüslerinin durması, Beçiyörükler, üniversitesinin otobüslerinin durması nedeniyle çamur ve toz olmasından esnaf olarak şikayetçiyiz. Biz buranın asfalt olmasını istiyoruz. Bu durumdan şikayetçiyiz. Yıllardır bu yol bu şekilde. Çamuru tozuyla beraber süpürsek bile geliyor. Yetkililere söyledik, “Yapılacak” diyorlar. Bu yol aşağı yukarı 80-90 metre mesafedir. Yeni doğalgaz geçti buradan, 2 ay önce de kanalizasyon geçti. Ama hiçbir netice yok.”
“Belediyeye söylüyoruz; “Yapacağız” diyorlar, yapmıyorlar”
Son olarak, Ömer Birinci isimli vatandaş ise şu sözleri söyledi: “Her sabah toz oluyor, tozdan bıktık. Nefes alamıyoruz. İlk önce sağlığımız için zararlı. Belediyeye söylüyoruz; “Yapacağız” diyorlar, yapmıyorlar. Sıkıntı bu yani. Sabah buraya öğrenciler geliyor. Yağmur yağıyor çamur oluyor. Biz tozdan şikayetçiyiz, biran önce yolun yapılmasını istiyoruz. Yıllardır burası böyle. 200 metre mesafe vardır. Tam yol yapılıyor diyoruz, asfalt dökülecek, bir daha geliyorlar, eşiyorlar. Burada hep çukur var. Hemen hemen her hafta belediyeden gelip, dolgu yapıyorlar. Belediye, dolgu yapıp gidiyor. Yağmur yağdığı zaman da su basıyor. Biran önce temizlenmesi gerekiyor.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri