BELEDİYE DEĞİL “İNDİRİMLER MECLİSİ” OLDU

Gündem 14 Ocak 2018 10:34
Videoyu Aç BELEDİYE DEĞİL “İNDİRİMLER MECLİSİ” OLDU
A
a

Düzce Belediyesi Ocak Ayı 2. Meclisi adeta ‘İndirimler meclisi’ oldu. Gündem maddesi olarak görüşülen pek çok konuda vatandaşın lehine kararlar alındı. Su ve evsel atık tarifelerinde yapılan yeni düzenlemelerle birlikte S Plaka devir ücretinde de indirim yapıldı. Ayrıca ihale ile satışa çıkarılan ancak yüksek fiyat nedeniyle satılamayan Camikebir TOKİ konutlarının metre kare fiyatında da yüzde 10 indirim kararı verildi.

Düzce Belediye Meclisi geçtiğimiz yıl yaptığı zamlar ile eleştiri oklarına maruz kalırken 2017 yılının son meclis toplantılarında talep edilen pek çok konu meclis gündemine alınarak yeni yılın ilk ayında dün akşam gerçekleştirilen Ocak Ayı 2.Birleşiminde vatandaş lehine kararlar aldı.

Evsel katı atıkta indirim yapıldı: İşte tam listesi…
Bir önceki meclis toplantısında plan ve bütçe komisyonuna havale edilen evsel katı atık ücretlerinin değiştirilmesine ilişkin önerge komisyon tarafından hazırlanan şekli ile kabul edildi. Komisyon raporunun okunmasının ardından rapor oy çokluğu ile kabul edildi.

Hep şikayet olarak geliyordu”
AK Partili Belediye Meclis üyesi Selahattin Sert yapılan indirimlere ilişkin şunları söyledi:“Hep karşımıza şikayet olarak geliyordu. Ciddi çalışmalar sonucunda ciddi indirimler yapıldı. Ben burada hem maliye hizmetlerindeki hem komisyondaki arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Halkın gerçekten önemli bir kesiminin sağlayacağı indirimler sağladık.”

Su hizmetleri tarifesinde yüzde 7 indirime gidildi
Belediye Meclisi su hizmetlerinde indirime gitti. Meclisi ilk birleşiminde incelenmesi için komisyona havale edilen su hizmetleri tarife değişikliği talebi komisyondan yüzde 7 indirim olarak döndü. Bu indirim meclisten oy çokluğu ile geçti.

S Plaka tahdit sayısı ve devir ücretleri düştü
2679 olan S Plaka tahdit sayısı 1960’a düşürüldü. Önceden 8500 TL+KDV olan S Plaka devir ücreti plan bütçe komisyonu tarafından 4000TL+KDV olarak yeniden belirlendi. Karar meclis tarafından oy çokluğu kabul edildi.

Camikebir TOKİ konutlarının fiyatı düşürüldü
İhale ile satışa çıkarılan ancak yüksek fiyatları nedeniyle bir türlü satılamayan Camikebir Mahallesi’ndeki 47 adet TOKİ konutu bir önceki mecliste fiyatlarının düşürülmesi için talepte bulunulmuştu. Metrekare fiyatı 2 bin 500 TL olan konutlar plan ve bütçe komisyonuna havale edilen talep doğrultusunda yapılan incelemelerde yüzde 10 düşürülebileceğine şeklinde meclise geldi. Karar mecliste oy çokluğu ile kabul edildi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri