BELEDİYE ÇAREYİ KESMEKTE BULDU

Gündem 19 Şubat 2020 17:49
Videoyu Aç BELEDİYE ÇAREYİ KESMEKTE BULDU
A
a

Abonelerinden toplam 3 milyon lira alacağı bulunan Akçakoca Belediyesi, uyarılara rağmen beklenen tahsilat gerçekleşmeyince yüklü borcu olanların sularını kesmeye başladı.

Akçakoca’da, 6 yıl sonra ilk kez borcunu ödemeyenlerin suları kesildi. Yıllardır birikmesi sonucu milyonlarca lirayı bulan su faturası alacağını tahsil etmek isteyen Akçakoca Belediyesi, su faturasını ödemeyenlerin sularını kesmeye başladı.
Su faturalarının ödenmesi için borçları birikmiş abonelere uyarı mesajları çeken belediye, mesajların yeterince dikkate alınmamasının ardından harekete geçti.
Abonelerden toplam 3 milyon lira alacağı olduğu öğrenilen Akçakoca Belediyesi, uyarılara karşılık yeterli düzeyde tahsilat yapılamayınca, birikmiş borçları olan abonelerin sularını kesme yoluna gitti.
Belediye yetkililerinden alınan bilgiye göre, birikmiş su borcu olan vatandaşlara kolaylık sağlanması için, borçların yapılandırılarak taksitlere bölünmesi gibi imkanların sağlanıyor.
Su kesintisi uygulamasına başvurmanın bir diğer nedeni olarak ise vatandaşların kartlı abonelik sistemine geçme sürecinin hızlandırılması gösteriliyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri