BELEDİYE BAŞKANLARININ ÜZERİNDE DURULACAK

Gündem 2 Ağustos 2018 16:15
Videoyu Aç  BELEDİYE BAŞKANLARININ ÜZERİNDE DURULACAK
A
a

AK Parti’de gözler, 18 Ağustos’ta yapılacak olağan kongreye çevrildi. Kongrede, yapılacak yerel seçimler başta olmak üzere parti merkez yönetim kurulu üyeleri ve parti yapılanmasına kadar pek çok konunun kararlaştırılması bekleniyor.

18 Ağustos AK Parti Olağan Kongresi’ne kıza bir süre kala Düzce’de ve birçok şehirde gözler yapılacak kongre gününe çevrildi. Kongrede özellikle 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimler üzerinde durulacağı ve belediye başkan adaylarının belirleneceği de konuşuluyor.Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, yürütmenin daha süratle karar alıp uygulayabilmesini sağlayacağını her fırsatta vurguladığı yeni sisteme uygun, daha dinamik bir parti yönetimi oluşturmak istediği de biliniyor. Erdoğan’ın bu çerçevede parti vitrinini oluşturacak Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Merkez Karar Yönetim Kurulu’nda (MKYK) kapsamlı bir değişikliğe ve gençleşmeye gideceği de belirtiliyor.

Sürpriz ve genç isimler
Kabinesinde siyaset dışı sürpriz isimlere yer veren Erdoğan, Grup Başkanvekilliklerinde de sürpriz ve genç isimleri tercih etti. Bu sürecin ardından parti içinde Erdoğan’ın, 18 Ağustos’taki kongreye sunacağı MKYK listesiyle, parti yönetiminde de geniş çaplı bir değişime gideceği ve gençlere ağırlık verileceği konuşulmaya başlandı.

Belirleyici olacak
Bu arada AK Parti, kongrenin ardından yerel seçim hazırlıklarına süratle başlayacak. 24 Haziran seçim sonuçları 1 Kasım’a göre oy kaybının büyük olduğu başta Düzce olmak üzere bölgelerde sandık bazında seçim sonuçları ele alınacak. Bu amaçla teşkilat, milletvekilleri, belediye başkanlarından istenen raporlar seçim işleri başkanlığında karşılaştırılarak her bölge için kan kaybının nedenleri sıralanıp Erdoğan’a sunulacak. Bu rapor, mevcut belediye başkanlarının akıbetinde belirleyici olacak.

Merak edilen çok konu var
Diğer taraftan belediye başkanlarının büyük oranda belirleneceği genel kurul sonrasında ne gibi kararlar alınacağı ve adaylık konusunda hangi isimlerin ön planda yer alacağı da merakla beklenen konular arasında yerini alıyor. Düzce’de mevcut başkanların, belirlenecek isimler sonrasında tepkileri de merak edilen konular arasında.

 

1000
icon
PARTİLİ X 3 Ağustos 2018 19:40

il yönetiminin,ilçe yönetimi millet vekillerinin ilk iki ismi bakan beyi oy kaybettirecek şekil kulandılar bu il yönetimi başkanının ve bazılarının hırsı yüzünden . MHP millet vekili hem cumhura oy istedi hem kendine bizikir cumhur başkanımız kalmasın tüm oyları bize verin il başkanı ve ayşe keşir hanım efendi cumhurbaşkanlığında reise millet vekilliğiğnde MHP,ye oy veririm diyenlere bu tip konuşanlarn FETÖCÜ,ağzı ile konuşuyorlar damalari ak partimize büyük oy kaybına sep olmuuştur. İl başkanı şimdi günah çıkartıyor halk günü yapıyor güya koca bir köy halkınını sesini dinlemiyorsun o köy size oy vermiyeceğiz diyor sen vermez iseni vermeyin diyebiliyorsun. bu düzce eni af etmez.

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri