BELEDİYE BAŞKANLARI HESAP VERECEK!

Gündem 25 Mart 2018 13:28
Videoyu Aç BELEDİYE BAŞKANLARI HESAP VERECEK!
A
a

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkan Mustafa Ataş, Ak Parti Düzce İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ataş, 2019 Yerel Seçimleri için mevcut AK Partili belediye başkanlarının durumu değerlendirilirken, seçimler öncesinde verilen vaatlerin ne kadarını hayata geçirdiklerine bakılacağını söyledi.

AK Parti Düzce Milletvekili Fevai Arslan’ın kızının nişanına katılmak için Düzce’ye gelen AK Parti Teşkilat Başkan Mustafa Ataş Ak Parti İl Başkanlığı’nı da ziyaret etti. İl Başkanı Hikmet Keskin ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Ataş, tek tek üyelerin elini sıkarak il binasına geldi.

Düzce’de değişim ve yenilenme süreci tamamlandı
AK Parti Düzce İl Başkanlığı’nda basın mensuplarına konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş, “Kongre süreci ile birlikte kadrolardaki değişim ve yenilenme süreci Düzce’de olağan kongrenin bitmesiyle tamamlanmış oldu. Türkiye genelinde 900’den fazla ilçe kongresini tamamladık. 69 il kongresini yaptık. Bu haftadan sonra 8 il kongresi kalacak. En son İstanbul, İzmir kongreleri ile kongre süreci bitecek. Partimizin genel kongresi için ise Ramazan ayı sonrasında genel başkanımızın talimatı veya partimizin yetkili kurullarının kararlarıyla büyük kongremizi yaparız diye ümit ediyoruz. Biliyorsunuz partilerin kongreleri 2 yıldan önce olursa olağanüstü, 2 ile 3 yıl arasında yapılırsa olağan kongre olur. Bizim 3 yıllık sürecimizde 12 Eylül 2018’de tamamlanıyor. Yani eylül ayına kadar vaktimiz var ama bunun kararını genel başkanımız tek başına alabilir veya partinin yetkili kurulları karar almak suretiyle büyük kongre tarihi netleşmiş olur.” diye konuştu.

Düzce’den derece bekliyoruz”
Düzce teşkilatının girdiği her seçimde aldığı başarılı sonuçlarla AK Parti’ye ciddi destekler sağladığını vurgulayan AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş, “Gerek milletvekilliği seçimlerinin gerek belediye seçimlerinde aldığı başarılı sonuçlar ortadadır. Son olarak referandumda aldığı yüzde 71 oy ile Türkiye ortalamasının 20 puan üzerinde bir destek sağlayan ilimiz. 2019 seçimlerinde de Düzce alınacak yüksek oy oranı ile Türkiye genelinde dereceye gireceğine inanıyorum. Teşkilatlarımız, belediyelerimiz ve milletvekillerimizin uyumlu çalışmaları Düzce’nin de partimiz ve genel başkanımıza olan teveccühü 2019 seçimlerinde sandıklara yansıyacak ve yüzde 71’in çok üzerinde bir oy oranı almak suretiyle Türkiye’de dereceye girecek il potansiyeli var. Bunu da Düzce’den bekliyoruz.” dedi.

Düzce pilot il”
AK Parti İl Danışma Toplantısı için geldiği Düzce’de pilot uygulama için İl Başkanı Hikmet Keskin’den söz aldığını kaydeden Mustafa Ataş, “İl başkanına da hep söylüyorum. Bizim Türkiye’ye örnek olacak, hep çalışmak istediğimiz bir modeli; ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları ile birlikte hayata geçirecekler. Bu çalışmada zaten pilot il de oldu. Önümüzdeki günlerde o çalışmalarını yerinde görmek için Düzce’ye gelerek uygulamayı test edeceğiz.” şeklinde konuştu.

AK Parti istişare partisidir”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı yerel seçimlerden önce mevcut belediye başkanlarının değerlendirilmesi konusuna da değinen Ataş; “Biz partimiz kurulduğu günden bu yana sadece belediye başkanı değil, milletvekillerinin durumunu da millete soruyor hem parti içi hem de vatandaşlarımızın görüşlerini dinliyoruz. AK Parti istişare partisidir. Hemen her konuda sürekli istişarelerimiz oluyor. Ayrıca yerel yönetimler başkanlığımız performans değerlendirmesini de yapıyor. Seçimler öncesinde verilen sözlerin, vaatlerin ne kadarı yapıldı, ne kadarı hayata geçirildi. Bunların değerlendirmesini de yapıyoruz.” ifadelerinde bulundu.Basın açıklamasının ardından AK Parti Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Harun Karaca, AK Parti yönetimleri ve belediye başkanları ile basına kapalı bir toplantı gerçekleştirdi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri