BEKLENEN YIKIM BAŞLADI

Gündem 20 Ocak 2019 12:08
Videoyu Aç BEKLENEN YIKIM BAŞLADI
A
a

Düzce’de yıllardır atıl vaziyette bekleyen SSK Hastanesi’nde yıkım başladı. 3 kepçe ve 6 işçinin çalıştığı binanın 3 ay içerisinde yıkım işleminin bitirilmesi bekleniyor.

Düzce bir atıl binadan daha nihayet kurtuluyor. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nin yeni binasının hizmete girmesi ile işlevini yitiren Aziziye Mahallesi’ndeki SSK Hastanesi’nin geçtiğimiz 11 Ocak tarihinde başlaması beklenen yıkım işlemi başladı ve ilk kepçe vuruldu. 
“3 ay içerisinde teslim edeceğiz”
Yıkım işlemini yapan firmanın yetkilisi Zekai Gün, yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:
“SSK Hastanemizi yıkıyoruz. Şimdi ön taraftan başlayıp, Allah nasip ederse burayı yerle bir edip, tertemiz yapıp, teslim edip çıkacağız. Yıkım bu sabah başladı. Ufak binadan başladık, arka binaları da yıkıp 3 ay içerisinde teslim edeceğiz. 
“3 kepçe ve 6 işçi çalışıyor”
Burada 3 kepçemiz çalışıyor 6 işçimizle birlikte. Burada gördüğünüz gibi duvarları yıkacağız. İçindeki demirleri temizleyip ayıklayarak burayı teslim edeceğiz. Burası zor bir bina ve yaklaşık 10 dönümün üzerinde. Burası da en az 2 buçuk 3 ay sürer. Düzce’mize burayı tertemiz teslim edeceğiz. 
Öte yandan, uzun yıllar sağlık alanında hizmet vermesinin ardından AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir bir açıklama yapmış, binanın farklı amaçlara yönelik kullanıldığı yönünde çokça şikayetler aldıklarını belirterek yıkım işlemini hızlandırdıklarını ve arazinin eğitim alanında kullanılacağını söylemişti. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri