BEKLENEN OLDU!

Gündem 4 Kasım 2018 10:37
Videoyu Aç BEKLENEN OLDU!
A
a

TMO'nun fındıkta müdahale alımı yapması ile birlikte serbest piyasada fiyat yükseldi. Akçakoca'da ilk günlerde yoğunluk yaşanan fındık alımlarında başvurunun azaldığı öğrenildi.

Düzce'de, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)'nin 1 Kasım'da fındık almaya başlamasıyla ilk 2 gün yaşanan yoğunluk bitti.

 

İlk gün uzun kuyruklar oluşturan fındık üreticilerinin, tüccarda fındık fiyatının yükselmesi nedeniyle TMO'ya olan ilgisi azaldı.

 

Ürününü teslim etmeye hazırlanan fındık üreticisi Hasan Sarımehmet, "İnşallah fındığımızı teslim edeceğiz. Biraz da korkuyoruz. Bazı şeyler kulaklarımıza geliyor. En ufak şeylerden geri döndürüyorlar diye söyleniyor. Benim böyle bir sıkıntım yok. Fındığıma güveniyorum. İnşallah randımanımız da tutarsa teslim edeceğim." diye konuştu.

 

TMO'da yoğunluğun azaldığına dikkat çeken Sarımehmet, şöyle konuştu: "İlk gün olması sebebiyle yoğunluk oldu. Biz bile fındığı teslim edecek randevu bile bulamadık. Ama şimdi az sayıda üretici fındığını getirmiş.Tüccar da biraz daha yüksek fiyat verirse burada yoğunluk olmaz. Devletin geç de olsa açıkladığı fiyat, tüccarlarda fındığın yükselmesine neden oldu." (AA)

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri