BEDİR: SONUNA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Gündem 13 Nisan 2018 13:11
Videoyu Aç BEDİR: SONUNA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
A
a

BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin soruşturmada, savcılığın takipsizlik kararı bazı şüpheliler yönünden kaldırıldı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Büyük Birlik Partisi Düzce İl Başkanı Engin Bedir, hak arayışlarına daha çok mücadele ile devam edeceklerini belirterek, “Bütün bilgi ve belgeleri toplayarak suçluları gün yüzüne çıkaracağız. Davanın sonuna kadar takipçisi olacağız.” ifadelerinde bulundu.

Kahramanmaraş 2. Sulh Ceza Hakimliği, 2009 yılında meydana gelen helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 arkadaşının ölümüne ilişkin soruşturmada, savcılık tarafından verilen "kovuşturmaya yer olmadığına" dair kararı, bazı şüpheliler yönünden kaldırdı. Bu yeni gelişme üzerine yazılı bir açıklamada bulunan Büyük Birlik Partisi Düzce İl Başkanı Engin Bedir, “Yılmayacağız, yıkılmayacağız, yorulmayacağız” ifadesini kullandı.

Bu davanın sonuna kadar takipçisi olacağız”
Bedir, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Kahramanmaraş’ta devam eden mahkemeyi ve savcılıklarda açılan tüm soruşturma dosyalarını ana dosyanın altında birleştirerek tek dosya üzerinde bütün bilgi ve belgeleri toplayarak suçluları gün yüzüne çıkaracağız. Yılmayacağız, yıkılmayacağız, yorulmayacağız ve hak arayışımızdan açılan ana dosyayla beraber daha çok mücadele edeceğiz. Bu suikast sürecinde kimin zerre miskal hatası, ihmali, kastı var ise hukuk önüne çıkartarak hesabının sorulması için gereken her şeyi yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Elbette şer odakları bu dosyada takipsizlik kararı varken nasıl boş durmadılarsa bugünden sonra ana dosya açıkken de boş durmayacaklardır. Bu dosya için zerre kadar mücadele etmemiş, dilleri dosya aydınlansın derken kalpleri aksine atanlara da hakkımızı helal etmediğimizi; 9 yıldır dahili ve harici tüm sabotajlara, fitnelere ve asılsız ithamlara rağmen alnımız ak başımız dik bir şekilde bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da bu davanın sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuna bir kere daha deklare ederiz.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri