BEDELLİ YASASINA TEKİ GÖSTERDİ!

Gündem 19 Temmuz 2018 16:41
Videoyu Aç BEDELLİ YASASINA TEKİ GÖSTERDİ!
A
a

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren bedelli askerlik yasasına Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez'den tepki geldi. Askerliğin ölmeyi göze alarak yapılan bir hizmet olduğunu kaydeden Sönmez, “Parayla vatan görevi yapılmaz” eleştirisinde bulundu.

Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, 5 buçuk milyon vatandaşın dört gözle beklediği bedelli askerlik yasasına tepki gösterdi. Yaş 25, bedeli 15, 28 gün ise zorunlu eğitim şartı getirilen yasaya ilişkin Sönmez, “Askerlik, ölmeyi göze alarak yapılan bir hizmettir” dedi.

Bu utanç verici ayıbı örtmek için, ‘Bir kısmı şehit ailelerine verilecek’ deniyor”
Sönmez, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:“Birileri parayı ödeyip yatacak sıvasız evlerde oturan yoksul vatan evlatları vatanı koruyacak kurtaracak, siz de o vatanda yaşayacaksınız. Bu vatan savunmasındaki millet birliğini dinamitlemektir. Bu utanç verici ayıbı örtmek için, ‘alınan paraların bir kısmı şehit yakınlarına verilecek’ diyorlar. Şehit aileleri evlatlarını askere para için değil vatan için gönderdiler. Devletimiz şehit ailelerine sahip çıkmaktan aciz hale mi geldi?”

Bizler için bir tarih yasasıdır, bunu bozmak ihanete eşdeğerdir”
Türkiye’miz 24 Haziran 2015 tarihinden bu yana süren bir vatan savaşı veriyor. Başta cephelerde savaşan Mehmetçiğimiz olmak üzere milletimizin tamamı bu savaşın başarısına kilitlenmiş durumdadır. Amerikan emperyalizminin taşeronu olan PKK ve FETÖ ile mücadele silah kullanarak verilmektedir. Suriye'nin ve Irak'ın kuzeyinde terör örgütlerine karşı başarıyla yürütülen operasyonların ve 15 Temmuz ABD destekli Fethullahçı darbe girişiminin püskürtülmesinin arkasında ordu-millet birlikteliği ve tarihsel birikimimiz yatmaktadır. Türk Milleti, vatanını savunması gerektiği zaman genciyle yaşlısıyla kadınıyla erkeğiyle bir bütün olur. Bu bizler için bir tarih yasasıdır. Bunu bozmak ihanete eşdeğerdir.

Bedelli askerlik bu siyasetlerin zirve noktasındadır”
“Banka kuyruğunda vatan savunulmaz” diyen Sönmez, “Parayla vatan görevi yapılamaz. Ömer Halisdemirler, Semih Terzi'lerin karşısına para için değil vatan için çıkmıştır. Her gün ülkemizin beka sorununa işaret eden AKP yönetimi bu sorunu çıkmaza sürükleyen siyasetler izliyor. Bedelli askerlik bu siyasetlerin zirve noktasındadır.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri