BAZ İSTASYONU kurulamaz!

Gündem 22 Ağustos 2019 18:11
Videoyu Aç BAZ İSTASYONU kurulamaz!
A
a

Düzce merkeze bağlı Çay Mahallesi’nde baz istasyonu kurulacak olduğunu öğrenen mahalle sakinleri, sağlıklarını tehdit edeceği gerekçesiyle ayaklandı. Çocuk parkına yakın mesafede bulunan 577. Bulvar’a kurulmak istenen baz istasyonuna karşı çıkan mahalleli, “Baz istasyonu istemiyoruz.” dedi.

Çocuk oyun alanına ve konutlara yakınlığı gerekçesiyle Çay Mahallesi 577. Bulvar’a baz istasyonu kurmak için yapılan kazı çalışmalarının başladığını öğrenen mahalle sakinleri kazı alanına giderek çalışmaları durdurmak istedi.
Çay Mahallesi’nde baz istasyonu kurulacağı alanda toplanan mahalle sakinlerinin tepki göstermesi üzerine çalışmalara firma yetkilileri tarafından ara verildi.
Mahallelinin tepkisi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri olaya müdahale ederken, kazı çalışmalarına yetkili firma tarafından ara verildi.
 “İzin belgeleri yok”
Baz İstasyonu çalışmasını yürüten firmanın izin belgesi olmadığını belirten Çay Mahallesi Muhtarı Hüseyin Mali, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Çocuk parkının olduğu alana baz istasyonu yapıldığını öğrendik. Firma çalışanlarına izin belgesi sorduk ve izin belgesi de göremedik. Belediye Başkan Yardımcımız Celal Kasapoğlu’nu aradık. O alanın baz istasyonu için uygun olmadığını belirtti. Bizim mahallemizin sakinleri de toplandı ve istemediklerini belirttiler.”
“Baz istasyonu istemiyoruz”
Mahallelerinde baz istasyonu istemediklerini belirten Mali, şöyle konuştu:
“Yola da zarar veriyor. Bu alana nasıl yapılıyor biz bilmiyoruz. Belediyenin de herhangi bir çalışması olmamış. Biz mahalleli olarak bu alana nasıl baz istasyonu yapıldığını ve nasıl izin alındığını merak ediyoruz. Baz istasyonu istemiyoruz.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri