BAYRAMDA HAVA NASIL OLACAK?

Gündem 18 Temmuz 2021 14:11
Videoyu Aç BAYRAMDA HAVA NASIL OLACAK?
A
a

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Hava Tahmin Raporu’nu yayımladı. Buna göre Düzce’de hafta sonu az bulutlu ve açık geçecek. Bayram arefesi ve bayramın birinci günü önemli bir yağış beklenmeyen Düzce’de ikinci, üçüncü ve dördüncü günler yer yer gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak. Öte yandan hafta boyunca sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği Düzce 38 dereceyi görecek.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Hava Tahmin Raporu’nu yayımladı. Rapora göre bu hafta sonu Düzce ve bölgesinin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bayram arifesinde ve bayramın birinci günü ise önemli bir yağış beklenmezken kuzey kesimlerin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün hava tahmin raporuna göre bayramın ikinci ve üçüncü günleri ise Bartın, Bolu, Düzce, Karabük ve Zonguldak çevrelerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Çankırı ve Kırıkkale’nin parçalı ve az bulutlu geçmesi bekleniyor. Bayramın dördüncü günü Bartın, Düzce, Zonguldak çevrelerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı; Bolu, Çankırı, Karabük ve Kırıkkale’nin ise az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
DÜZCE 38 DERECEYİ GÖRECEK
Halen bölgemizde mevsim normallerinin 4 ilâ 8 °C üzerinde seyretmekte olan hava sıcaklıklarının, zamanla artışını sürdürerek mevsim normallerinin 10 ilâ 12 °C üzerine çıkması, hafta ortasından itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak kuzey ve iç kesimlerde azalması bekleniyor. Kurban Bayramı süresince en yüksek hava sıcaklıklarının; Düzce’de 33-38 °C, Bartın’da 34-38 °C, Bolu’da 29-36 °C, Çankırı’da 38-40 °C, Karabük’te 33-38 °C, Kırıkkale’de 38-40 °C, Zonguldak’ta 28-30 °C civarında olacağı tahmin ediliyor.
‘BU SAATLERDE DİKKATLİ OLUN’ UYARISI
Öte yandan kavurucu sıcaklar öncesinde Meteoroloji’den bir de uyarı geldi. Mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi beklenen hava sıcaklıkları nedeniyle; güneş ışınlarının dik geldiği 11 ile 16 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarının sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmalarının önem arz ettiği belirtildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri