BAYRAM ÖNCESİ BİLETLER KAPIŞILDI

Gündem 21 Mayıs 2019 13:45
Videoyu Aç BAYRAM ÖNCESİ BİLETLER KAPIŞILDI
A
a

Dokuz günlük Ramazan Bayramı Tatili’ni değerlendirmek isteyen vatandaşlar günler öncesinden biletlerini ayırttı, hal böyle olunca otobüs firmalarında boş yer kalmadı. Bayram tatili için henüz bilet almayan vatandaşları mağdur etmek istemeyen firmaların açtıkları ek seferlerde de boş koltuk kalmadı.

1 Mayıs’ta başlayacak ve 9 Mayıs’ta sona erecek olan Ramazan Bayram tatilini fırsat bilen vatandaşlar, şehir dışına çıkmak için günler öncesinden biletlerini ayırttı. Yaklaşık 15 gün kalmasına rağmen, yoğun talep üzerine boş yer kalmayan otobüs firmalarında, açılan ek seferler de aynı gün doldu.Bayram için biletini ayırtmayan vatandaşları üzen bu gelişmeyi sorduğumuz yetkililer, bayram önecsi son durumu Öncü Haber ile paylaştı.

 “Çok büyük bir yoğunluk var”

Otobüs rezervasyonlarında son durum hakkında açıklamada bulunan bir seyahat firmasının müdürü Hikmet Küçük, şu ifadeleri kullandı.

“Bayramda çok büyük bir yoğunluk var. Ayın 29’undan başlayarak bayram sonrasına kadar tüm seferlerimiz dolu. Hatta ek servis bile açtık. Özellikle Trabzon bölgesine ve İstanbul’a ek servislerimiz var. Yoğunluk çok yüksek, vatandaşlarımız biletlerini bir an önce alsınlar. Biletlerini 10 gün öncesinden, dönüşlerini de 10 gün önceden çalışırlarsa hiçbir sıkıntı yaşamazlar. Biletlerini bir an önce almaya çalışsınlar.”

 “İstanbul 60, Ankara 55 olacak”

Bilet fiyatları hakkında da bilgi veren Küçük şunları söyledi:

“Biletler bu güne kadar normal fiyatlardaydı. Ancak şu anda tüm bölgelerde olduğu gibi yüzde 20 ile 30 arasında bir artış var. İstanbul şu anda 55 lira ama bayramda 60 TL, Ankara’da 55 TL olacak. Yüzde 10 civarında bir artış olacak.”

 “Uzun mesafelere şu an itibari ile yer kalmadı”

Bayram rezervasyonları hakkında bilgi veren bir diğer işletmeci Ömer Faruk Taş ise şunları kaydetti:

“Bayram rezervasyonlarında, biletler tükendi şu anda. Özellikle doğuya ve Karadeniz’e doluluk oranımız yüzde yüz. Ek seferler açılıyor, açıldığı gün doluyor. Sadece kısa mesafelerde yer bulunabiliyor ama uzun mesafelere şu an itibari ile yer kalmadı. Üniversitelerin dağılmasıyla beraber, ayın 26’sı ve Haziran’ın 2’si arasında şu anda yer yok.”

 “Fiyatlara baya bir zam yapıldı”

Maliyetlerin arttığını dile getiren Taş, bilet fiyatlarına ilişkin olarak da bilgi vererek şu şekilde konuştu.

“Artan maliyetlerle beraber, bu sene fiyatlara baya bir zam yapıldı. Kısa mesafelerde insanları kendi araçları ile yolculu yapmak kurtarabiliyor ama uzun mesafelerde genel olarak otobüsü tercih ediyorlar. İstanbul şu an için Anadolu Yakası 55 lira, Avrupa Yakası 60 lira, Ankara ise 50 lira. Ankara’da herhangi bir değişiklik yok. Bayram için şehir dışına çıkacak olan vatandaşlar, doğrudan olmasa da, aktarmalı olarak bilet arayışına girsinler.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pakm