BAŞSAVCI ÇELİK ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI

Gündem 6 Mart 2019 14:40
Videoyu Aç BAŞSAVCI ÇELİK ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI
A
a

Adalet bilinci gelişmiş, hak, özgürlük ve sorumluluklarını bilen bireylerin yetiştirilmesi amacıyla Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında Düzce’deki 8 farklı okulun 6, 7 ve 8. sınıf öğrencisi Düzce Adliyesi’ni ziyaret etti. Başsavcı Sedat Çelik ile bir araya gelen öğrenciler, hem merak ettikleri sorulara yanıt buldu hem de Düzce Adliyesi’ni tanıdı.

“Türkiye'de Adalete Daha İyi Erişim İçin Koruyucu Hukuk Uygulamalarının Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol uyarınca hukuk ve adalet bilincinin geliştirilmesi ile hak özgürlük ve sorumluluklarını bilen adil bireyler yetiştirilmesini sağlamak amacıyla, Düzce Adliyesi ile Düzce Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan program çerçevesinde Düzce’deki 8 farklı okulun 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri Düzce Adliyesi’ni ziyaret etti.

Öğrencileri makamında kabul ederek misafir eden Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Sedat Çelik, öğrencilerin merak ettiği soruları içtenlikle cevaplandırarak tavsiyelerde bulundu.
Daha sonrasında öğrenciler, Düzce Adliyesi’nde görevli hakim ve Cumhuriyet Savcılarını ziyaret etti. İlgili birimleri gezen öğrenciler Düzce Adliyesi’ni tanımış oldu.
Ayrıca duruşma salonlarına da giren öğrenciler cüppelerini giyerek temsili duruşmalar da sergiledi.
 
1000
icon
Nurullah Alphan İnan 8 Mart 2019 20:24

Hem devlet adamı,hem hukuk adamı,hem halk adamı,hem de gönül adamı.Helal olsun.Maşa Ellah.

0 15 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri