BAŞSAVCI ÇELİK ÇAĞRIDA BULUNDU ‘HER KAN BİR CAN!’

Gündem 14 Şubat 2019 15:31
Videoyu Aç BAŞSAVCI ÇELİK ÇAĞRIDA BULUNDU ‘HER KAN BİR CAN!’
A
a

Tüm ülkede Türk Kızılayı’nın başlattığı kök hücre ve kan bağışı kampanyalarına bir destek de Düzce Adliyesi’nden geldi. Adliye personeli Düzce Adalet Sarayı bahçesine kurulan Kızılay’ın kan aracına destek verdi. Burada bir açıklama yapan Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik, kan bağışının sürekli hale getirilmesi gerektiğine dikkat çekerek tüm vatandaşları “Her Kan Bir Can”

Türk Kızılayı’nın başlattığı kök hücre ve kan bağışı kampanyasına destekler çığ gibi büyüyor. Kızılay’ın Düzce Adalet Sarayı’nın bahçesine kurduğu kan bağışı aracında kan veren Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik, Düzce 2.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ferhan Acar, hakimler, savcılar ve adliye personeli yoğun destek verdi.
“Kan bağışı sürekli hale getirilmeli”
Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik, yaptığı açıklamada şunları söyledi:“Düzce Adliyesi hakim, savcıları ve çalışanları olarak bugün Kızılay’ın kan bağışı kampanyasına destek olmak için geldik. Malumunuz kan çok önemli bir husus. Hem acil hem de sürekli bir ihtiyaç. Acil olması her an, her zaman bizlerin ve yakınlarımızın ihtiyaç duyduğumuzda Kızılay’dan aldığımız için çok acil. Hem de sürekli bir ihtiyaç. Çünkü Türkiye’nin hemen her yerinde her zaman kana ihtiyaç olduğu için bunun sürekli hale getirilmesi lazım.Bu kampanyalar aslında geçici olmamalı. Vatandaşlarımızın bu kan bağışını sürekli hale getirmesi lazım. Bu kampanyaların da farkındalık oluşturması bakımından önemli olduğunu düşünüyorum. Ben sağlık sorunlarım nedeniyle kan veremedim ama meslektaşlarımız ve adliye çalışanlarımız olarak destek vereceğiz. Vatandaşlarımızdan da ‘Her Kan Bir Can’ sloganıyla destek olmaya davet ediyoruz.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri