BAŞKENTİN GÖBEĞİNDE PANKART AÇTILAR

Gündem 3 Mart 2019 11:58
Videoyu Aç BAŞKENTİN GÖBEĞİNDE PANKART AÇTILAR
A
a

Düzce'nin hızlı tren beklentisi bu kez Ankara'dan tüm Türkiye'ye duyuruldu. Ulus Meydanı'nda toplanan Düzce'de yaşayan Kırım Türkleri, "Yüksek Hızlı Tren İstiyoruz" yazılı pankart açarak, ilgililere seslendi.

Düzce’nin hayali olan hızlı tren projesi için siyasiler ve Düzce Üniversitesi tarafından girişimler devam ederken, bu hayalin gerçeğe dönüşmesini isteyen vatandaşlar da ellerinden geldiği kadar sürece destek olmaya çalışıyor.

 

Umutları yeşerten gelişmeler

İstanbul ve Ankara gibi iki büyük metropol arasında ekonomik ve hızlı ulaşım imkanı sağlayacak hızlı trenin Düzce'den geçmesi için yıllardır süren çalışmalar özellikle 2018 yılında umutlar yeşerten gelişmelere sahne oldu. Özellikle Ankara nezdinde yapılan görüşmeler sonucunda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkililerinin konuya sıcak bakması, yıllardır süren mücadelenin boşa olmadığını gösterdi.

 

Türkiye'nin kalbi Ankara'dan devletin zirvesine seslendiler

Kesin güzergah için çalışmaların sürdüğü şu günlerde hayal kırıklığı yaşamak istemeyen Düzceliler, her platformda hızlı tren talebini gündeme getirmeye devam ediyor. Bu kez Düzce Kırım Türkleri Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği bu önemli yatırım için Türkiye'nin kalbi Ankara'dan devletin zirvesine seslendi. 
 

 "Yüksek Hızlı Tren İstiyoruz" yazılı pankart açtılar

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi tarafından düzenlenen toplantıya katılmak üzere Ankara'ya giden Düzce'de yaşayan Kırım Türkleri, başkentin göbeğinde "Yüksek Hızlı Tren İstiyoruz" yazılı pankart açtı. Ulus Meydanı'nda açılan pankart çevredekilerin de meraklı bakışlarına sahne olurken, dernek üyeleri, yaptıkları açıklamada, Ankara ve İstanbul arasında önemli bir geçiş güzergahı olan Düzce'ye yüksek hızlı tren yatırımının gelmesi gerektiğine akademik çalışmalardan verdikleri örneklerle dikkat çekti. Japon bilim insanlarınca da Yüksek Hızlı Tren (YHT)’nin Ankara-Kızılcahamam-Gerede-Bolu-Düzce-Hendek-Sakarya-İzmit-Gebze-İstanbul hattından geçmesinin daha doğru olacağına işaret edildiğini vurgulayan dernek üyeleri, bu noktada Ankara'nın çağrılarını karşılıksız bırakmamasını istedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri