BAŞKANLARIN ZOR SINAVI!

Gündem 4 Eylül 2018 17:00
Videoyu Aç BAŞKANLARIN ZOR SINAVI!
A
a

Düzce’de gözünü belediye başkanlığına diken AK Partili isimler Ankara yollarını aşındırmaya başladı. Yerel seçim çalışmalarını hızlandıran genel merkez de adaylık konusunda kırmızı çizgilerini belirledi. Yüzü gülmeyen, sevilmeyen, vatandaşı kapıdan çeviren, hizmetleri beğenilmeyen belediye başkanlarının işi zor! Yeni adaylarda aranan en önemli özellikler ise şöyle: “Ahlaklı, erdemli, liyakatli, işin ehli ve çalışkan.”

2019 yılının mart ayında yapılacak yerel seçimler için hazırlıklarını sürdüren AK Parti, atılacak adımları ve aday kriterlerini belirledi.

Düzce’de adaylık yarışı başladı
Düzce’de adaylık yarışının iyiden iyiye hissedildiği şu günlerde özellikle gözüne il belediyesini kestirenler, şanslarını anketlerle ölçmeye başladı. Mevcut belediye başkanlarından teşkilata, iş insanlarından eski vekillere kadar gönlünde belediye başkanlığı yatan bir çok AK Partili’nin adayların şekilleneceği ekim ayına kadar yoğun bir performans sergilemesine kesin gözüyle bakılıyor. Sürekli anketlerle halkın nabzını yoklayan genel merkez de Düzce’de mevcut belediye başkanlarının sevilip sevilmediğini, hizmetlerinin beğenilip beğenilmediğini mercek altına alıyor. Bu süreçte AK Parti’den önemli açıklamalar gelmeye devam ediyor.AK Parti'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, CNN Türk canlı yayınında yerel seçimlere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Daha önceki dönemlerde belediye başkanı arkadaşımızı dışarı atabilmiş insanlarız”
Özhaseki, “Kendi kendini acımasıza eleştiren en fazla özeleştiri yapan parti herhalde AK Parti’dir. Kendi içimizde çok net olarak kendi özeleştirimizi yaptığımız gibi daha önceki dönemlerde belediye başkanı arkadaşımızı dışarı atabilmiş insanlarız.” dedi.

En fazla şikayet: Altyapı
Özhaseki, belediye hizmetleri açısından vatandaşın en fazla şikayet ettiği konunun altyapı eksikliği olduğuna dikkati çekerek, yapılan hizmetlerin özensizliğinden de şikayet edildiğini belirtti. Ayrıca tespit edilen sıkıntıların giderilmesine yönelik ‘Neler yapabiliriz?’ noktasında çalışmalar yürüttüklerini aktardı.

Durmadan anket yapıyoruz”
AK Partili mevcut belediye başkanlarının akıbeti konusunda da dikkat çeken sözler sarf etti. AK Parti’de değişimin esas olduğunu vurgulayan Özhaseki, “Devam eden arkadaşların ne kadar devam edeceğini ben bilmiyorum. Durmadan anket yapıyoruz. O bölgede belediye başkanımız seviliyor mu, yüzü gülüyor mu, hizmet nasıl? Bunlar bizim için bir sonuçtur.” dedi.

Bir belediye başkanı kapısından kimseyi çevirmemeli”
Hizmet ve sosyal belediyeciliğin AK Parti döneminde başladığını belirten AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, bir belediye başkanının kapısından kimseyi çevirmemesi gerektiğini vurguladı ve “Sempatik olacak. Havalı gezmeye kimsenin hakkı yok.” diye konuştu.

Adaylarda aradıkları özellikler
Adaylarda aradıkları en önemli özellikleri işe şöyle sıraladı: “Adaylarımızda bir birinci derecede ahlaklı, erdemli ve tevazu sahibi olmasını arayacağız. Tevazu sahibi değilse böyle bir adamın belediye başkanlığında işi yok. Biraz da para yönetimini, insan yönetimini bilmeli, zaman ve mekân yönetimini bilmeli. İşin ehli olmalı çalışkan biri olmalı. Liyakatli olmalı.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri