BAŞKAN YÜREKLERE SU SERPTİ

Gündem 7 Temmuz 2022 17:39
Videoyu Aç BAŞKAN YÜREKLERE SU SERPTİ
A
a

Düzce’de sel afetinin ardından yaşanan içme suyu sorunun ortadan kalkması için gece-gündüz süren mücadelede önemli aşama kaydedildi. Ana regülatör ve terfi istasyonundan gelen suyun birleştirilmesi amacıyla süren çalışmalar tamamlandığında su ve basınç problemi kökten çözülecek.    

Düzce’nin içme suyunun karşılandığı Uğur Suyu üzerindeki ana içme suyu regülatörünün de bulunduğu güzergahta selden çöken yolun yeniden yapılmasıyla birlikte içme suyu ana regülatöründe temizlik çalışması başlatıldı.
Sel felaketiyle birlikte Düzce’nin içme suyunu temin eden ana regülatör ve su temin malzemelerinin sel suyundan zarar görmesinin ardından Düzce Belediyesi ekipleri, yolu Uğur Suyu’na karışan regülatöre iki gün sonra ulaşabildi. Alternatif terfi istasyonunun yapılmasına ağırlık veren Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, yıkılan yolun yapılmaya başlamasıyla birlikte ana regülatörde de çalışma başlattı.
Tamamı çamur altında kalan ve yıkıntıların içinde tüm yapının bozulduğu ana regülatörde temizlik çalışmalarını başlayan ekipler, temizliğin ardından sistemin çalışıp çalışmadığını test edecek.
“İki regülatörden su vereceğiz”
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Su hattımızın tamiratı için borularımızın teslimatını alıyoruz. Yıkılan yolun yapılmasıyla birlikte gelen borularımızı hatta döşemeye başlayacağız. Ana regülatör ve terfi istasyonundan gelen suyu birleştirdiğimizde su ve basınç sorunu tamamen ortadan kalkmış olacak. Hemşehrilerimizin yaşadığı sıkıntıyı hem kısa sürede çözmüş olacağız hem de alternatifli bir şekilde suyu vatandaşlarımıza ulaştırmış olacağız.” diyerek yüreklere su serpti.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri