BAŞKAN YEMENİCİ BEZ ÇANTA DAĞITTI

Gündem 29 Ocak 2019 16:45
Videoyu Aç BAŞKAN YEMENİCİ BEZ ÇANTA DAĞITTI
A
a

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, plastik poşet kullanımının azaltılmasına yönelik uygulamaları desteklemek amacıyla pazaryerinde vatandaşlara bez çanta dağıttı.

Akçakoca Belediyesi plastik poşet kullanımının azaltılması ve geri dönüşümü desteklemek için harekete geçti. Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, vatandaşların alışverişlerinde uzun süre kullanabilecekleri bez alışveriş çantalarını halk pazarında dağıttı. 7 bin adet yaptırılan bez çantanın 2 bin adeti pazaryerinde dağıtılırken, kalan 5 bin tanesinin ilçenin farklı noktalarında dağıtılacağı öğrenildi.

Çevre Bakanlığının sıfır atık projesi kapsamında başlatmış olduğu çalışmaya Akçakoca Belediyesi olarak destek verdiklerini kaydeden Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici “ Sıfır atık projesi kapsamında, plastik atıkların sona erdirilmesi ve geri dönüşümünü ciddi anlamda hayata geçirilmesi ve poşet israfının az yapılması noktasında marketlerde ücretli satılmaya başladı. Bizde bu işe destek vermemiz gerektiğini biliyoruz, bugün inşallah vatandaşlarımıza bez çantalar dağıtacağız. Halkımız alışverişlerini bundan sonra bez çantalarını kullanarak yapacaklar. Sıfır atık kampanyasına desteğimiz sonuna kadar devam edecek inşallah” diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri