BAŞKAN ÖZLÜ VERİM VE KALİTEYE ODAKLANDI

Gündem 19 Mart 2021 14:45
Videoyu Aç BAŞKAN ÖZLÜ VERİM VE KALİTEYE ODAKLANDI
A
a

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü yakın zamanda hayata geçireceği Düzce Dağ Çileği Köyü projesine katkı sağlaması amacıyla Ege’nin incisi İzmir’e önemli incelemeler yaptı. Özellikle yüksek verim ve kalitede tarımsal üretim yapılması hedefiyle Menemen’de kurulacak “İzmir Tarım Teknolojileri Merkezi” hakkında proje paydaşlarından detaylı bilgiler aldı.

Daha sonra İzmir Ticaret Odası’nı ziyaret eden Özlü, yönetim kurulu başkanı Mahmut Özgener ve Meclis Başkanı Selami Özpoyraz’ın misafiri oldu.
Başkan Özlü’nün İzmir’deki son durağı ise İzmir Ticaret Borsası oldu. Yürütülen çalışmalarla ilgili görüşülürken Başkan Özlü, “İzmir Tarım Teknolojileri Merkezi” projesinin çalışma modeli ve projede gelinen son nokta ile ilgili bilgi aldı. Verimli geçen görüşmelerin ardından Özlü misafiri olduğu kurumlara teşekkür etti.
Düzce Dağ Çileği Köyü için incelemeler yaptı
Öte yandan Başkan Özlü’nün İzmir’de “Tarım Teknolojileri Merkezi” projesini incelemesi akıllara 8 Mart’ta müjdesini verdiği Düzce Dağ Çileği Köyü projesini getirdi. Kadınların ev ekonomisine katkı sağlaması, kendi ürettikleri ürünleri gönül rahatlığı ile satabilmesi amacıyla doğa içinde oluşturulacak Dağ Çileği Köyü’nde Düzce’nin tarihi, geleneksel kıyafetleri, misafirperverliği ve mutfak kültürü, insanların günlük yaşantısına uyarlanacak. Çilek görünümlü dükkanların, kafelerin, bungalow evlerin ve köy pazarının olacağı köyde, soğuk hava deposu ile de üretilen ürünlerin bozulmadan tüketiciye ulaştırılması sağlanacak. Kısa sürede hayata geçirilmesi hedeflenen Düzce Dağ Çileği Köyü yatırımı öncesi İzmir’deki “Tarım Teknoloji Merkezi” çalışmalarını inceleyen Başkan Özlü’nün buradaki izlenimlerini Düzce’deki projeye yansıtması bekleniyor.
İzmir Tarım Teknoloji Merkezi
Ege Üniversitesi (EÜ) ile İzmir Ticaret Borsası (İTB) ortaklığında tarımda etkin ve ileri teknoloji kullanımı ile yüksek verim ve kalitede tarımsal üretimin sağlanması amacıyla üniversitenin Menemen Çiftliği’nde İzmir Tarım Teknoloji Merkezi (İTTM) kurulması için geçtiğimiz yıl protokol imzalandı. Gerçek kullanıcılar ve gerçek ürünler üzerinde çalışılacak bir yaşam laboratuvarı projesi olacak İzmir Tarım Teknoloji Merkezi (İTTM)’nin kurulması çalışmaları sürüyor.  

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri