BAŞKAN ÖZLÜ O SORUYA NET YANIT VERDİ

Gündem 2 Aralık 2021 10:09
Videoyu Aç BAŞKAN ÖZLÜ O SORUYA NET YANIT VERDİ
A
a

Katıldığı bir yayında Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, ‘Düzce’ye havalimanı yapılacak mı?’ sorusuna yanıt verdi. Başkan Özlü, Düzce’nin havalimanlarına yakın olduğunu belirterek böyle bir projenin fizibıl (uygulanabilir) olmadığını söyledi. Özlü ayrıca Düzce, Akçakoca ve Sakarya arasına bir havalimanı önerisiyle ilgili de bakanlığa konuyu fizibilite raporu çalışılması için götüreceğini kaydetti.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, katıldığı bir televizyon programda Düzce’de zaman zaman ısıtılarak gündeme getirilen ‘Düzce’ye havalimanı yapılacak mı?’ sorusuna yanıt verdi.
‘Düzce, Sabiha Gökçen’e 180 kilometre yakınlıkta’
Düzce’nin ulaşım açısından hiçbir sorunu olmadığını belirten Başkan özlü, “Bu konu zaman zaman konuşuluyor. Bir de Düzce’de hızlı tren konuşulur. Düzce öyle bir yer ki ulaşım açısından hiçbir sorunu yok. Türkiye büyük otobanı Ankara-İstanbul Otoyolu Düzce’den geçiyor. D-100 karayolu Düzce’den geçiyor. Düzce uluslararası havalimanı olan Sabiha Gökçen Havalimanı’na 180 kilometre mesafede. Yani yakın, uzak değil.” dedi.
‘Havalimanı Düzce için uygulanabilir değil’
Havalimanı yapımı için belli kriterler arandığını ve Düzce’ye yapılmasının uygulanabilir olmayacağını kaydeden Özlü, “Hava limanı yapmak için belli kriterler aranır. Yolcu sayısı ve hitap edeceği çevreye bakılır. Düzce büyük merkezlere yakın olduğu için bir hava limanının fizibıl (uygulanabilir) olmayacağı kanaatindeyim. Yatırım maliyetlerini karşılayabilir ve yeterli sayıda yolcu çekebilir olsa neden olmasın ama çok yakın. İstanbul da, Ankara da. Düzce gerçekten kavşak noktada olan canlı bir şehir. Düzce bölgenin ticaret merkezi. Biz limanlara da çok yakınız. Düzce hava limanı için benim tahminince fizibıl değil.” diye konuştu.
‘Ulaştırma Bakanlığımıza ileteceğim’
Düzce Akçakoca ve Sakarya arasına bir havalimanı önerisiyle ilgili de bakanlığa konuyu fizibilite raporu çalışılması için götüreceğini kaydeden Özlü, “Bunu ben Ulaştırma Bakanlığımıza ileteyim. Bir fizibilite yapsınlar. Bunun sonucunda burada bir havalimanı çalışır, ihtiyaç vardır sonucu çıkarsa neden olmasın? Biz AK Parti olarak 26’dan 56’ya çıkardık. Biz yaparız ama kullanılabilir bir havaalanı olması lazım.” dedi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
kklklllkkdsa