BAŞKAN ADAYI KÜÇÜK, KADIN ODAKLI PROJELERLE GÜNDEMDE

Gündem 22 Ocak 2019 18:03
Videoyu Aç BAŞKAN ADAYI KÜÇÜK, KADIN ODAKLI PROJELERLE GÜNDEMDE
A
a

Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük sosyal medya hesapları üzerinden projelerini halkla paylaşmaya devam ediyor. 'Küçük dokunuşlarla büyük değişim' sloganıyla paylaşılan projeler arasında kadınları yakından ilgilendiren yenilikler dikkat çekiyor. Bunlardan bazıları 'Her mahalleye kreş', 'Acil destek hattı', 'Her bölgeye sosyal tesis'.

Her mahalleye kreş ...
İYİ Parti ve CHP Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, sosyal medya hesapları üzerinden  projelerini halka anlatıyor.  Sosyal belediyecilik anlamında hazırladığı projeleri  halkla paylaşan  Küçük, “Küçük dokunuşlar büyük değişimlere sebep olur” diyerek projelerini sıraladı.  Özellikle kadınlar için geliştirdiği projelerle  dikkat çeken Küçük,  her mahalleye bir kreş projesi ile kadınların sosyal yaşamın içerisinde yer alabilmelerini ve çalışan kadınların ekonomilerine katkı sağlamayı amaçlıyor. Yine kadın dostu kent Düzce projesi ile Düzce’yi kadınlar için güvenilir bir kent haline getirmeyi hedefleyen Küçük, Belediye bünyesinde acil destek hatları oluşturmayı hedefliyor. 
Dokuz bölgede sosyal tesis kurulacak  
Kentin yeniden planlanmasında önceliği  kadınlara vereceklerini her platformda dile getiren Küçük,  onların sosyal hayatın içinde yer alabilmeleri adına mekanlar oluşturacak. Sokakları üst ve alt geçitleri,  kadınların rahatça kullanabilmesi için daha güvenli ve daha aydınlık hale getirecek olan projede ayrıca, toplu taşıma araçları kadınların en temel haklarından biri olan seyahat özgürlüğünü istediği herhangi saatte gönül rahatlığı ile kullanabilmesi için kamera sistemleri ile 24 saat izlenecek.Kentin cadde ve sokaklarını bebek arabası kullanan kadınlar için yeniden yapılandırarak güvenli hale getirecek olan Küçük, yine kadınların kültürel, spor ve dinlence olanaklarından faydalanabilmesi için dokuz bölgede sosyal tesis kurmayı amaçlıyor.
Belediye bünyesinde acil destek hatları kurulacak 
Kadınların yaşadıkları herhangi bir sorunda ilgililere ulaşabilecekleri acil destek hatları kuracak olan Küçük,  belediye bünyesinde oluşturulacak “Ben değil, biz” projesi kapsamında, kentte yaşayan kadın ve kız çocuklarını tanımayı, onların ihtiyaçlarını, sorunlarını ve olanaklarını doğru analiz etmeyi amaçlıyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri