BAŞKAN AÇIKLADI

Gündem 5 Kasım 2017 13:12
Videoyu Aç  BAŞKAN AÇIKLADI
A
a

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, tramvayın 10 gün içerisinde faaliyete geçeceğini belirtti. Efteni Otel’de önceliğin Düzce Üniversitesi’nde olduğunu ifade eden Başkan Ay, kaldırılan film platosunun yerine ise park yapacaklarını söyledi.

Düzce Gürcü Kültür Derneği’nin ‘Gürcü Mutfağı Günü’ etkinliğine katılan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Öncü Haber’in sorularını yanıtladı. Başkan Ay, belediyenin devam eden ve hedeflenen projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Bir hafta, 10 gün içerisinde hizmete açacağımızı umuyorum’

Tramvayın ne zaman faaliyete geçeceği sorusunu yanıtlayan Ay, “Tramvay projesi bildiğiniz üzere başlamıştı. Bizde bunu hızlı bir şekilde bitirmek için gayret sarf ediyoruz. Projeleri yarım bırakmak istemiyoruz. Arkadaşların tramvay hattı üzerinde güvenlik önlemi çalışmalarını sürdürüyor. Tramvayımız da geldi. Son kontrolleri yapıyoruz. Bir hafta, 10 gün içerisinde hizmete açacağımızı umuyorum.” dedi.

Eğer üniversitemiz sonuç alamazsa biz gerekeni yapacağız’

Atıl durumdaki Efteni Otel’de yaptığı incelemenin hatırlatılması üzerine belediye olarak hedeflenen çalışma hakkında bilgi veren Başkan Ay, “Efteni Projesi’ni Sayın Bakanımızla da görüştüm. Oradaki otelin atıl kaldığını ifade ettim. Bizzat inceledim. Orada üniversitemizde bir çalışma yapıyor. Üniversitemiz yatırımı bünyesine katmaya çalışıyor. Eğer üniversitemiz sonuç alamazsa biz gerekeni yapacağız.” şeklinde konuştu.

Bu tür görüntülere müsaade etmeyeceğiz’

Çay Mahallesi’ndeki film platosuyla ilgili konuşan Başkan Ay, “Şehre yakışmayan bir görüntü var. Orayı temizledik. Bildiğiniz üzere orası TOKİ’ye ait. Biz orayı Düzce’ye kazandırmaya çalışacağız. Oraya park yapacağız. Bölgenin çevre düzenlemesini yapacağız. Asar Deresinin etrafında bu tür görüntülere müsaade etmeyeceğiz.” diye konuştu.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri