BAŞKAN AÇIKLADI

Gündem 4 Ekim 2018 13:37
Videoyu Aç BAŞKAN AÇIKLADI
A
a

2014 yılında vatandaşa ne vaat ettiyse hepsini gerçekleştirdiğini söyleyen Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, “Vaatlerimizde, elde olmayan bazı aksamalar oldu. Kentsel dönüşüm projemiz hukuki sebeplerden dolay biraz uzadı. Pazaryerimizi de sıfırdan revize edeceğiz. Yepyeni, modern, katlı otoparkı olan bir pazaryeri yapacağız.” dedi.

Mart 2019 Yerel Seçimleri’ne adım adım yaklaşılırken, tamamı AK Partili olan Düzce’deki belediye başkanları tekrar aday gösterilmeyi bekliyor. 5 yıl önce halka verdikleri sözlerin ne kadarını gerçekleştirdikleri bugün irdelenmeye başlayan başkanlar, sık sık kameraların karşısında bilgilendirme yapıyor. Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici de hayata geçirilen ve devam eden projeler hakkında konuştu.

Büyük bir kentsel dönüşümümüz var ve hukuki süreçler 1 ay içerisinde tamamlanıyor”
Görevde bulunduğu 4.5 yıllık süre içerisinde kente kazandırılan yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulunan Yemenici, “Akçakoca’da önemli işler yapıyoruz. Özellikle ‘İçme suyu problemini çözeceğiz.’ demiştik önce barajımızı tamamladık. Orada Nazmi Başkanımızın (Çiloğlu) büyük emeği var. Şu anda çok büyük arıtma ve içme suyu tesisi yapıyoruz. Değirmenağzı’nda çok büyük bir kent park inşa ediyoruz. Sayın bakanımız ve vekillerimizin de çok büyük katkılarıyla Akçakoca’nın geleceğini kurtaracağını düşündüğüm mahmuzlar çalışmamız da var. Mevcut balıkçı barınağının ve mevcut limanın kaldırılması benim en büyük hayalim. Büyük bir kentsel dönüşümümüz var ve hukuki süreçler 1 ay içerisinde tamamlanıyor. Tamamlandıktan sonra Akçakoca’nın en önemli noktası diye nitelendireceğimiz yeri ticari alana dönüştüreceğiz, tüm ihale hazırlıklarımızı da yapıyoruz şuanda.”

Akçakoca’nın kaderini değiştireceğiz”
Akçakoca’da devam eden projeler hakkında da bilgiler veren Başkan Yemenici, “Ceneviz Kalesi’nin restorasyonunu bitirmek üzereyiz. Kadınlarımız için yaptığımız Kadınlar Plajı çok önemli bir eser inşallah yeni bir atık arıtma su tesisi inşa edeceğiz. 100 bin nüfusun suyunu rahatlıkla arıtabilecek bir atık su arıtma tesisi yapıyoruz. Akçakoca’nın kaderini değiştireceğiz. Çevresini değiştireceğiz. Tarihimize sahip çıkma anlamında bir de Yukarı Mahalle’de başlattığımız pazarımız bizim bırakacağımız en büyük eserler arasındadır. ‘Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni kuracağız.’ demiştik, kurduk. Sayın bakanımızın, rektörümüzün, il başkanımızın emekleri çok büyük ve kaderini değiştireceğiz dediğimiz OSB imar planları yapılıyor. 2014’te vatandaşa ne vaat ettiysek hepsini gerçekleştirmişiz. Devam eden birkaç konu olduğu doğrudur. Örneğin sokak sağlıklaştırma projemiz 1996 yılında başlamış bir projedir. Bundan dolayı yüksünmem. Elimize hazır bir proje geçmiş. Önemli olan buna uygun kaynağı bulmaktır. Yüzlerce proje üretebilirsiniz. Bu önemli değil. Önemli olan bu projeleri hayata geçirmektir. Benden önceki belediye başkanımız, daha önceki belediye başkanları da çok hayırlı ve güzel hizmetler yapmışlardır. Belki biz de bazı projeler bırakacağız. Bizden sonrakiler devam edecekler. Zaten doğru bir proje ise devam ettirmek lazım.” dedi.

Yepyeni, modern, katlı otoparkı olan bir pazaryeri yapacağız”
Seçim vaadi olan Akçakoca Pazaryeri Projesi ile alakalı çivi çakılmadığı tepkilerini de değerlendiren Yemenici, şöyle konuştu: “Çivi çaktık. Bazı tamirler yapıldı. Bizim hayalimiz mevcut pazaryerini yenilemekti. Ancak sonra baktık ki yüksek bir maliyet çıkıyor. Ayrıca pazaryerimiz şehrin çok içinde kalmaya başlamış. Bununla ilgili yeni dönemde hazırlamış olduğumuz bir projemiz var. Biz ‘Yepyeni bir pazaryeri yapacağız.’ dememiştik. Belli revizyonlar yapacağımızı belirtmiştik. Ufak tefek dokunuşlar yaptık. Kırığını, döküğünü tamir ettik. Şimdi çatısı ile ilgili bir sıkıntı var. Onu da tamir edeceğiz. Pazaryeri bundan 20-30 yıl sonra şehrin tam içinde kalacak. Burayı bir arka kota taşımak istiyoruz. Katlı bir otopark ve üzerine bir pazaryeri olarak planlıyoruz. Boşalan alana da konut, ticaret alanı ve meydan olarak bir düzenlememiz var. İnşallah seçime yakın bu projemizi de sunacağız. Vaatlerimizde, elde olmayan bazı aksamalar oldu. Kentsel dönüşüm projemiz hukuki sebeplerden dolay biraz uzadı. Pazaryerimizi de sıfırdan revize edeceğiz. Çatısı ile ilgili farklı bir fikrimiz var. Onu da sonra dile getirelim sürpriz olsun. Yepyeni, modern, katlı otoparkı olan bir pazaryeri yapacağız.”

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri