BAŞHEKİM İSTİFA ETTİ

Gündem 23 Kasım 2018 14:15
Videoyu Aç   BAŞHEKİM İSTİFA ETTİ
A
a

Düzce'de sağlıktaki sıkıntılar, sorun yumağı haline geldi! Uzun süredir şikayetlerle adından söz ettiren Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'nin Başhekim Op. Dr. Bülent Gülerkaya ve yardımcısı, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa kararı aldı. Sağlıkta yaşanan sıkıntıları çözmede etkili olamayan ve kriz yönetiminde sınıfta kalan İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. İbrahim Özcan'ın da istifa edeceği, etmezse görevden alınacağı iddia edildi.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde istifa depremi! İddiaya göre; yönetimde yaşanan sıkıntılar görevden ayrılma ile sonuçlandı.

"Sağlık sorunları" dediler ama...
Uzun süredir sorun ve kadro eksikliği ile gündem olan hastanenin Başhekimi Op. Dr. Bülent Gülerkaya ve yardımcısı görevi bırakma kararı alarak, dün istifa dilekçelerini İl Sağlık Müdürlüğü’ne sundu. Hastane yönetimi, gerekçe olarak sağlık problemlerini öne sürse de altında yatan nedenin farklı olduğu ortaya çıktı.

Sağlık Bakanlığı harekete geçti
Edinilen bilgilere göre; son günlerde meclis gündemine kadar taşınan Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde yaşanan sıkıntılar üzerine Sağlık Bakanlığı harekete geçti.

Hem iktidar hem de muhalefet bastırdı
Hem iktidar hem de muhalefet kanadından sorunların mercek altına alınması ve çözüm getirilmesi yönünde gelen talep üzerine Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir, geride kalan hafta Düzce'ye sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

Bakan yardımcısı sorunları yerinde gördü
Kimseye haber vermeden tebdili kıyafet ile hastanede gezerek, şikayet konularını tek tek yerinde tespit eden Eldemir, Ankara dönüşünde hazırladığı raporu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya iletti. Bunun üzerine hastane yönetiminin görevden alınması istendi. Bu doğrultuda Başhekimi Op. Dr. Bülent Gülerkaya ve yardımcısı görevden alınmayı beklemeden istifa etti.

Gözler İl Müdürü Özcan'a çevrildi
Ancak sürecin bununla da sınırlı kalmayacağı öğrenildi. Son aylarda uyarı üstüne uyarı alan İl Sağlık Müdürlüğü'nün bu sancılı süreci yönetememesi gözlerin İl Müdürü Opr. Dr. İbrahim Özcan'a çevrilmesine neden oldu.

Sıranın Özcan'a mı geldi?
Yerelde muhalefet kadar AK Parti'li siyasilerin de Özcan'ı yönetimde eksik bulduğu ve yerine başka bir ismin getirilmesi için girişimlere başladığı ileri sürüldü. Sağlık kulislerinde konuşulanlara göre; Özcan'ın kaderi de eski Kültür ve Turizm Müdürü Özcan Budak gibi olacak. Bilindiği gibi turizmdeki çalışmaları yetersiz bulunan Budak, geçtiğimiz aylarda görevinden alınmıştı. Şimdi sıranın Özcan'a geldiği iddia edildi. Sağlıkta yaşanan sıkıntıları çözmede etkili olamamakla suçlanan İl Müdürü Opr. Dr. İbrahim Özcan'ın istifa edeceği ya da etmezse görevden alınacağı dillendiriliyor.

 

 

1000
icon
Hamdi 23 Kasım 2018 15:35

Hayırlısı olsun.

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri