BARO’DAN ÇOCUK İZLEM MERKEZİ

Gündem 12 Temmuz 2017 18:10
Videoyu Aç BARO’DAN ÇOCUK İZLEM MERKEZİ
A
a

Düzce Valisi Zülkif Dağlı’yı Çocuk Hakları Komisyonu üyeleriyle birlikte ziyaret eden Düzce Barosu Başkanı Azade Ay, Düzce'de Çocuk İzlem Merkezi kurulması talebinde bulundu. Dağlı tarafından talebin olumlu karşılanmasıyla birlikte çalışmalara hız verildi.

Düzce Barosu, cinsel istismara uğrama şüphesi bulunan mağdur çocukların her türlü soruşturma işlemlerinin tek bir merkezde yapılarak çocuktaki travmanın etkilerinin azaltılması yönelik Çocuk İzlem Merkezlerinin kurulması kapsamında harekete geçti.Düzce Barosu Çocuk Hakları Merkezi tarafından ön çalışma yapılarak Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı ile konuya ilişkin temaslarda bulunuldu. Baro Başkanı Azade Ay'ın Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Düzgün ile yapmış olduğu görüşmede Başsavcılığı'n da gerekli desteğin sağlayacağı sözü verilerek çalışmalara başlandı.Çalışmalar kapsamında Düzce Barosu Başkanı Av. Azade Ay ve Çocuk Hakları Komisyonu üyeleri Düzce Valisi Zülkif Dağlı'yı makamında ziyaret etti. Ay ve beraberindekiler Düzce'de Çocuk İzlem Merkezi kurulması taleplerini Dağlı’ya iletti. Dağlı merkezin gerek kuruluş ve gerekse de işleyiş açısından Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Sağlık İl Müdürlüğü ile ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarının koordineli çalışmasının sağlanacağını bildirdi.
Dağlı ayrıca Çocuk İzlem Merkezi'ne yer tahsisi ve tefrişatı ile kurum personelinin görevlendirilmesi hususunda konunun takipçisi olacağını ifade etti.
Merkez ile cinsel istismara uğrama şüphesi bulunan mağdur çocukların, ifadelerinin alınması, adli muayenesinin yapılması ve diğer her türlü soruşturma işlemlerinin tek bir merkezde yapılarak çocuktaki travmanın etkilerinin azaltılması planlanıyor.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri